Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zemřel hudebník Peter Sarstedt, autor hitu Where do you go to my Lovely

Klavír, ilustrační fotografie
Klavír, ilustrační fotografie
Foto: Pixmac

Londýn - Zemřel hudebník Peter Sarstedt, kterého proslavil hit Where do you go to my Lovely? Bylo mu 75 let. Písničkář šest let bojoval s progresivní supranukleární paralýzou (PSP).

Zmíněná píseň v únoru 1969 ovládla britskou hitparádu a jako číslo jedna se udržela čtyři týdny. V české verzi ji zpíval Václav Neckář jako Kdo vchází do tvých snů, má lásko.

Mezi další jeho hity například Beirut, Take Off Your Clothes, I am a Cathedral či Frozen Orange Juice.

PSP je vzácné neurodegenerativní onemocnění, které je často mylně diagnostikováno jako Parkinsonova choroba.

Témata:  úmrtí hudba

Související

Aktuálně se děje

15. prosince 2025 8:38

Zemřel režisér Rob Reiner (†78). S manželkou ho někdo zavraždil

Z Hollywoodu přišla velmi smutná zpráva. Ve věku 78 let zemřel slavný režisér Rob Reiner, po smrti je i jeho manželka. Policie případ vyšetřuje pro podezření z vraždy. Podezřelým má být syn manželů Reinerových. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy

Barbora Kroužková

Čistky na ČT pokračují: Barbora Kroužková končí v Událostech

Zpravodajskou redakci České televize čekají další personální změny. Diváci již od ledna neuvidí v hlavní zpravodajské relaci Události jednu z jejích výrazných tváří, moderátorku Barboru Kroužkovou. Tuto informaci potvrdil zdroj webu Aktuálně.cz obeznámený s děním uvnitř ČT. Sama Kroužková se sice k situaci odmítla blíže vyjádřit, avšak uvedla, že z televize neodchází. Předpokládá se, že by jí v rámci zpravodajské redakce měla být nabídnuta jiná pracovní pozice.