reklama

Navrátil se v polovině 70. let setkal v hotelu Moskva ve Zlíně s Ivanem Mládkem. Navrátil i Mládek ve Zlíně koncertovali se svými kapelami. Bubeník kapely Zdeňka Navrátila se z vojny znal s Ivo Pešákem, tak se obě kapely seznámily. 

Navrátil ukázal svůj text o Jožinovi z bažin Ivanovi Mládkovi a slíbil mu, že když z písně udělá hit, tak mu dá litr slivovice. Mládek text trochu upravil a z Jožina z bažin udělal jednu z nejznámějších českých písní. Navrátil mu pak rád předal slíbenou odměnu.

Ačkoliv v posledních letech bojoval s cukrovkou a musel docházet na dialýzu, zachovával si Navrátil optimismus, dál bavil své přátele a prostřednictvím sociálních sítí, na kterých byl velmi aktivní, také veřejnost.

Osudnou se mu ale stala dopravní nehoda. "Milí facebookoví i opravdoví přátelé Zdeňka Kňučíka Navrátila. Mám jeho svolení vás všechny touhle cestou pozdravit a informovat, že Kňuča je v tuto chvíli ve zlínské Baťově nemocnici po autonehodě, která, žel ve spojení s jeho dalšími chronickými nemocemi, přinesla komplikace. Strejda leží na JIPce a jen složitě komunikuje. Zachovává si však stále ještě humor, svou hlavní devízu. Držte mu palce, prosím," napsala na začátku února na facebookový profil Zdeňka Kňučíka Navrátila jeho neteř Andrea.

Bohužel, Navrátil boj s nemocí prohrál a v pátek 3. března ve zlínské nemocnici zemřel. Rodina o jeho skonu informovala na jeho facebookovém profilu. Poslední rozloučení se skvělým textařem a zpěvákem je naplánováno na tento pátek na 12:15 v smuteční síni zlínského krematoria.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama