reklama

Pražský filmový orchestr pro festival Metronome vytvořil unikátní vystoupení inspirované sloganem festivalu Bang Zoom! Up to the Moon! Šéfdirigent orchestru Jiří Korynta sestavil pásmo skladeb tak, aby se co nejvíce vztahovalo k žánru sci-fi a zároveň představilo klasické i modernější přístupy, zastoupené díly skladatelů Johna Williamse nebo Stevea Jablonského.

„Na rozdíl od koncertů v sálech, kde uvádíme i zcela nové premiéry, včetně českých skladeb, jsme s ohledem na rozmanitost publika a zaměření festivalu vybrali celosvětově známé skladby," přibližuje Jiří Korynta.

Program započne skladba 2001: Space Odyssey. Následovat budou motivy ze ságy Star Wars, ze Star Treku,  Stargate nebo Battlestar Galactica.  Diváci uslyší i melodie z filmů  E. T. Mimozemšťan  a Back to the Future III. nebo tzv. efektní hudba zastoupená skladbami Flynn Lives! z filmu Tron: Legacy  nebo Arrival to the Earth z Transformers.

Zdroj: YouTube

Šedesátičlenný orchestr, tvořený studenty i profesionálními hráči z filharmonií nebo divadelních orchestrů vystoupí na festivalu v sobotu 25. června v 16 hodin.

Mimo jiné zahrají na festivalu další hvězdy zahraniční i tuzemské hudební scény. V sobotu vystoupí headliner festivalu legendární Iggy Pop, kapela The Kooks a elektro-popová zpěvačka Ella Eyre. Druhý festivalový den úplně poprvé v Praze vystoupí Foals, elektrofolkaři Crystal Fighters a J.A.R. představí velkolepou show s gospelovým sborem. Mezi dalšími vystupujícími jsou například Walk Off The Earth, Ninet, Shelter Point, Ghostpoet, Ian Siegal, Prostitutes či Please the Trees. 

Festival se koná 25.-26. června 2016 v areálu Stromovky.

reklama