Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Rocker Mick Jagger je rozčarován ze situace ve světě. Dění komentuje v nových písních

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixmac

New York - Frontman britské skupiny The Rolling Stones Mick Jagger vydal dvě písně, kterými vyjadřuje zklamání ze současného politického dění ve světě.

Skladby Gotta Get a Grip (Musíš se vzpamatovat) a England Lost (Prohra Anglie) považuje zpěvák za audiovizuální projekt.

Jagger uvedl, že text napsal jako odpověď na úzkost z měnící se politické situace, která je nepředvídatelná. "Máme očividně spoustu problémů. Jsem tedy politický optimista? Ne," konstatoval.

Písní England Lost podle magazínu RollingStone připomíná Jagger zmatení po prohraném fotbalovém utkání, které je analogií k nynější složité době. "Je to o nepochopitelnosti toho, kde jste, o pocitu nebezpečí. Takto jsem se cítil, když jsem to psal," vysvětlil Jagger.

Temný nádech má i druhá píseň, která se zmiňuje o problémech s přistěhovalci, o krizích, o teroristickém hnutí Islámský stát, o lžích a skandálech. "Sdělením by mělo být, že nehledě na všechny tyhle věci, které se dějí, musíte žít vlastní život, být sami sebou a pokusit se vytvořit svůj osud," uvedl.

Obě písně začal Jagger psát v dubnu s tím, že je zveřejní ihned po dokončení, neboť vyčkávat na celé album by nemělo smysl. "Nechtěl jsem čekat do příštího roku, kdy by tyhle dvě nahrávky mohly ztratit jakýkoli význam," dodal.

Témata:  Mick Jagger USA hudba

Související

Aktuálně se děje

15. ledna 2026 18:53

Jana Boušková znovu promluvila o případném návratu k práci

Jana Boušková se poprvé po delší době objevila na veřejnosti. Logicky se hned začalo řešit, jak to bude s jejím návratem do práce, pokud k němu dojde. Vždyť manželce Václava Vydry je už 71 let, takže by si klidně mohla užívat zaslouženého důchodu.  

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy