reklama

Putovní akce začala koncem září v Ostravě, nabídla milovníkům adrenalinových zážitků 128 snímků z 27 zemí.

Vítězný snímek Choose your wave přibližuje surfing a jeho nejznámější české zástupce. Cenu za celoživotní dílo a výjimečné sportovní výkony obdržel Franco Nones - vítěz olympijských her v Grenoblu v roce 1968, kde zvítězil v běhu na lyžích na 30 km. Další cenou za celoživotní dílo organizátoři vyznamenali Otto Krajňáka, mistra světa seniorů a nejstaršího veterána ve sjezdovém lyžování na světě, bývalého československého reprezentanta ve sjezdovém lyžování, jenž ve svých 92 letech stále sportuje a závodí.

V kategorii dobrodružných a extrémních sportovních filmů vyhrál rakouský snímek The White Maze, ve kterém se dvojice dobrodruhů vydá na lyžích po hřebeni Chersky, kde chce sjet nejvyšší vrchol východní Sibiře.

V kategorii horolezeckých a horských filmů zvítězila slovenská Sloboda pod nákladom, která pojednává o tatranských nosičích nákladů. V kategorii dobrodružných vodních sportovních filmů pak kanadský krátkometrážní dokument Jondachi, který přibližuje řeku v údolí Napo v Ekvádoru.

Velkou cenu přehlídky loni získal Tomáš Galásek za režii celovečerního dokumentu The Elements. Dostal i cenu diváků. Ocenění za celoživotní dílo převzal horský vůdce Pavol Rajtár, který za více než šedesát let absolvoval tisíce výstupů na Slovensku i v horách celého světa. Na Gerlachovský štít vystoupal více než tisíckrát, na Mont Blanc devětapadesátkrát.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama