reklama

Koncert pořádá organizace Global Citizen, která na stadion FNB pozvala například i moderátorku Oprah Winfreyovou nebo modelku Naomi Campbellovou. Šéf Světové banky Jim Yong Kim publiku z pódia oznámil, že instituce se chystá v roce 2019 v Africe investovat jednu miliardu dolarů do programů na zlepšení zdraví a vzdělání.

Keňský prezident Uhuru Kenyatta prostřednictvím videa slíbil výrazně zvýšit rozpočet na školství. Britský miliardář Richard Branson ve videovzkazu prohlásil, že několik dárců včetně jeho firem nebo nadace Billa a Melindy Gatesových věnuje 105 milionů dolarů na léčbu trachomu, který je v Africe nejčastější příčinou slepoty.

Lístky na koncert získaly zdarma stovky lidí, kteří se angažují v nejrůznějších charitách nebo neziskových organizacích.

Na fotbalovém stadionu FNB se v roce 2013 po smrti Mandely konaly smuteční akce, protože právě tady se Mandela v roce 2010 naposledy objevil na veřejnosti při finále fotbalového mistrovství světa.

Mandela, který se již za svého života stal legendou, odstranil v čele jihoafrických černochů v 90. letech spolu s tehdejším prezidentem Frederikem de Klerkem tamní rasistický režim. Oba za to dostali Nobelovu cenu za mír. Prezidentem JAR se stal po prvních vícerasových volbách v dubnu 1994.

2 komentáře (Poslední 02.12. 23:03) Napište svůj názor

reklama