reklama

Snímek inspirovaný skutečným osudem lidového léčitele Jana Mikoláška je zajímavou hereckou příležitostí nejen pro Ivana Trojana, ale také pro jeho osmnáctiletého syna Josefa Trojana. Ten ztvární tuto osobnost s výjimečnými schopnostmi v mladším věku. Výraznou postavu léčitelova asistenta si zahraje talentovaný slovenský herec Juraj Loj.

Strhující životní příběh muže, jenž díky svým nevysvětlitelným schopnostem pomohl podle dobových zdrojů více než pěti milionům pacientů, se odehrává v průběhu několika desetiletí. Léčitel Jan Mikolášek bez ohledu na dobu a režim, bez lékařského vzdělání a bez předsudků diagnostikuje a bylinkami léčí nemocné ze všech společenských vrstev, i když sám bojuje se svými vnitřními démony.

„Léčitelství mě vždy zajímalo. To, že je nějaký člověk schopen se tak silně zahloubat do těla a duše jiného člověka, že zjistí, co v něm je… Mikolášek byl neuvěřitelně chytrý, intuitivní, ale zároveň racionální diagnostik, který dokázal bylinkářstvím lidem skutečně neuvěřitelně pomáhat,“ řekla ve zprávě, kterou má Globe24.cz k dispozici, režisérka Agnieszka Holland o hlavní postavě snímku, který zachycuje velkou část dějin 20. století.

Do štábu si režisérka vybrala osvědčené kolegy a zároveň držitele několika Českých lvů a dalších ocenění. Za kameru se postaví Martin Štrba, architektem je Milan Býček, kostýmní výtvarnicí Katarína Štrbová Bieliková. Střih Pavel Hrdlička a o hudební složku se postará uznávaný polský skladatel Antoni Lazarkiewicz.

reklama