reklama

Podle BBC byl zpěvák nalezen dnes ráno ve svém domě v Dunmowu v hrabství Essex. Policie na místo dorazila zhruba v 8 hodin tamního času, v tu dobu už byl Flint mrtvý. Podle oficiální vyjádření policie nevyšetřuje úmrtí jako podezřelé.

Zpěvákovo úmrtí potvrdili i jeho kolegové z i The Prodigy. Ve svém prohlášení uvedli, že byl "opravdovým průkopníkem, novátorem a legendou".

„Ty zprávy jsou pravdivé, nemohu uvěřit, že to říkám, ale náš bratr Keith si o víkendu sám vzal život. Jsem úplně šokovaný, ku*evsky naštvaný, zmatený a mám zlomené srdce...“ napsal na oficiálním instagramovém účtu Flinův kolega ze skupiny  Liam Howlett.

Flint byl nejen zpěvák, ale i tanečník. Právě jako tanečník začínal i u skupiny Prodigy. Pak ale úplně změnil image a dlouhé vlasy vyměnil za dva punkové „ježky". Právě tento účes se stal jeho symbolem. Skladba Firestarter, ke které sám napsal text, se stala ikonou a tváří The Prodigy.

Mezi další známé skladby této skupiny patří třeba  Charly, Out of Space, Invaders Must Die , No Good (Start the Dance), Voodoo People,  Omen, Breathe nebo Smack My Bitch Up!

zdroj: YouTube

The Prodigy se objevili na undergroundové rave scéně na začátku 90. let. Od té doby dosáhli nesmírné popularity a celosvětové známosti. Skupinu kromě Flinta tvoří ještě Liam Howlett (skladatel/klávesy) a Maxim (MC/zpěvák). 

reklama