reklama

„Krátce před rozedněním 6. června hudební legenda John Rebennack mladší, známý jako Dr John, zemřela na infarkt,“ stálo v prohlášení na jeho oficiálním Twitteru.

Rodina zároveň v příspěvku poděkovala všem, kteří s Dr Johnem sdíleli „neobyčejnou hudební cestu“ a požádala o soukromí s tím, že datum pohřbu bude oznámeno v nadcházejících dnech.

Na hudebníka již na sociálních sítích zavzpomínala řada jeho kolegů. Fotografii s ním sdílela například zpěvačka Blondie či někdejší bubeník kapely The Beatles Ringo Starr.

I Don't Wanna Know - Dr. John (3:25) | zdroj: YouTube

Kariéra Dr Johna začala koncem 50. let minulého století, kdy se stal prominentním pianistou a zpěvákem na neworleanské hudební scéně. Ještě větší pozornost si získal ale v roce 1968 po vydání prvního sólového alba Gris-Gris. Hudebník, který zvítězil ve svém boji se závislostí na heroinu, se ale asi nejvíce proslavil v roce 1973 hitem Right Place, Wrong Time.

Koncerty Dr Johna byly známy pro svou karnevalovou atmosférou – hudebník často nosil barevně výrazné kostýmy s pírky a na diváky házel třpytky. Do rokenrolové síně slávy ho v roce 2011 uvedl zpěvák John Legend. 

Za svůj život vydal 35 alb a za tři z nich získal Grammy. 

reklama