Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ve věku 53 let zemřel zpěvák skupiny Maxim Turbulenc Daniel Vali

Daniel Vali (vpravo)
Daniel Vali (vpravo)
Foto: Instagram Maxim Turbulenc

Ve věku 53 let zemřel zpěvák skupiny Maxim Turbulenc Daniel Vali. Příčinou úmrtí byl pravděpodobně infarkt.

"Ještě včera jsme spolu mluvili, byl v naprosté pohodě, plný elánu. Je to strašné. Vůbec nemůžu věřit tomu, co se stalo," řekl serveru CNN Prima NEWS kolega z kapely Tomáš Báča alias Timi.

Daniel podle serveru zemřel náhle a nečekaně na na večeři s přáteli. "Všichni se dobře bavili, Daniel vyprávěl vtipy, kterými byl pověstný, najednou ve tváři změnil barvu a sesunul se bez známek života k zemi," uvedl server.

Na místo okamžitě dorazila lékařská záchranná služba, která se zpěváka pokoušela téměř hodinu oživovat. Příčinou smrti byl zřejmě infarkt. "Dan bude strašně moc chybět. Byl to úžasný kluk, super člověk. Rád rozdával radost, uměl skvěle bavit ostatní," uvedl Báča.

Maxim Turbulenc je česká popová hudební skupina z Klánovic, kterou v roce 1995 založili Pavel Vohnout, Daniel Vali a Petr Panocha. Charakteristický znak skupiny je použití lidových, folkových či jinak známých písní v nových, zpravidla diskotékových aranžích.

Za svou existenci získala 18 platinových desek. Nejznámější písní je Jede jede mašinka. V roce 2005 na nátlak odešel z kapely Petr Panocha a nahradil ho Petr Novák, který měl pro svou výšku přezdívku Ajfel.

V roce 2015 Daniel Vali vyhodil z Maxim Turbulenc i Pavla Vohnouta. Tento krok chystal již delší dobu. Ze dne na den Pavla Vohnouta nahradil ostravský zpěvák Tomáš Báča (Timi). Pavel Vohnout a Petr Panocha se znovu dali dohromady a spolu s dalším kamarádem Přemyslem Stoklasou vytvořili v roce 2015 svou skupinu Maxíci.

Témata:  Daniel Vali

Aktuálně se děje

22. května 2024 11:04

Běloruské úřady provedly razie, zkonfiskovaly majetek stovek opozičních aktivistů

Běloruské úřady v úterý provedly razie a zkonfiskovaly majetek více než 200 opozičních aktivistů. Jde o nejnovější krok v rámci zásahu vlády proti disentu, který se konal u příležitosti opozičního "dne solidarity s běloruskými politickými vězni", informuje agentura AP.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy