Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zemřel britský herec Bernard Hill, hvězda Pána prstenů i Titaniku

Bernard Hill jako Théoden v Pánovi prstenů.
Bernard Hill jako Théoden v Pánovi prstenů.
Foto: Reprofoto YouTube

Velkou Británii dnes zasáhla smutná zpráva. Ve věku 79 let zemřel v neděli ráno herec Bernard Hill, který si zahrál ve dvou z těch vůbec nejúspěšnějších filmů světové kinematografie. O jeho úmrtí informovala stanice BBC.  

O Hillově úmrtí informovala média s odkazem na jeho agentku. Rodina totiž žádné oficiální vyjádření nevydala. 

Bernard Hill se narodil 17. prosince 1944 v anglickém Manchesteru, kde také vystudoval Polytechnic School of Drama. K vrcholům jeho kariéry patří role ve dvou z vůbec nejúspěšnějších filmů všech dob.

Britský herec si nejprve zahrál kapitána Edwarda Smithe v kasovním trháku Titanic o neštěstí legendární zaoceánské lodi. Později dělal konkurz na Gandalfa do trilogie Pán prstenů podle knih spisovatele J. R. R. Tolkiena. Ve dvou dílech filmového zpracování si nakonec zahrál Théodena, krále Rohanu. 

Shodou náhod došlo k Hillově úmrtí v den, kdy BBC začne vysílat druhou sérii britského dramatického seriálu Responder, ve které si zahrál. 

Témata:  Bernard Hill úmrtí

Aktuálně se děje

13. června 2024 9:42

Fico komunikuje s vládou, léčba ale potrvá ještě několik týdnů

Slovenský premiér Robert Fico (Smer-SD), který se před měsícem stal obětí atentátu, během procesu zotavování komunikuje se členy vládní koalice. Novinářům to ve středu řekli ministr obrany Robert Kaliňák (Smer-SD) a ministr vnitra Matúš Šutaj Eštok.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy