Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Na západě Čech se objeví další bouřky s přívalovým deštěm

Bouřka, ilustrační fotografie
Bouřka, ilustrační fotografie
Foto: Martin Drahola, EuroZprávy.cz

Praha - Velkou část západních Čech zasáhnou během dnešního odpoledne velmi silné bouřky s přívalovým deštěm. ČTK to oznámil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Bouřky se už mezi 13:00 a 14:00 objevily v okolí Slavkovského lesa, kde spadly desítky litrů srážek metr čtvereční. (ČHMÚ) již dříve ústav vydal výstrahu před silnými bouřkami pro celou republiku, platnou až do dnešních 22:00.

Meteorologové již v neděli varovali, že se budou až do dnešního večera vyskytovat bouřky na celém území Česka. Dnes upřesnili, že velmi silné bouře s přívalovým deštěm se již před 14:00 objevily u Slavkovského lesa na západě republiky. Třeba v Bezvěrově na Plzeňsku napršelo jen za půl hodiny 30 litrů vody na metr čtvereční.

Zhruba mezi 14:30 a 17:30 pak zasáhnou bouřky již většinu Plzeňského a Karlovarského kraje, konkrétně Cheb, Sokolov, Tachov, Plzeň-sever, Klatovy a Domažlice.

Témata:  bouřky počasí

Související

Aktuálně se děje

11. dubna 2026 11:27

Mahulena Bočanová v slzách: Zemřela jí nevlastní maminka

Mahulena Bočanová prožívá nesmírně těžké období. Oblíbená herečka přišla o macechu Danielu Bočanovou, která pro ni byla po dlouhá léta klíčovou životní oporou a v mnoha ohledech jí nahrazovala chybějící mateřskou roli. Významná česká výtvarnice zemřela pokojně ve věku osmdesáti let, obklopena svou rodinou, uvedl Blesk.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Jaro v Praze

Počasí: Jaro je definitivně tady. Teploty příští týden citelně porostou

Nadcházející týden přinese do Česka proměnlivé jarní počasí, které doprovodí citelné teplotní rozdíly i silnější vítr. Zatímco pondělí odstartuje s příjemnými teplotami až 19 °C a varováním před nárazy větru na Českomoravské vrchovině, polovina týdne se ponese ve znamení přibývající oblačnosti a občasných srážek. Výhled na závěr období však slibuje postupné vyjasňování a návrat jarního tepla s maximy dosahujícími hranice 20 °C.