Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předpověď počasí na noc a sobotu 20. srpna

Zvláštní zachycení deště
Zvláštní zachycení deště
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Praha - Po přední straně tlakové níže nad Britskými ostrovy bude proudit od jihozápadu do střední Evropy teplý vzduch. Studená fronta bude postupovat přes Německo k východu a večer začne ovlivňovat počasí v Čechách, informuje chmi.cz.

Počasí v noci (22-07):Polojasno až oblačno, v Čechách během noci od západu až zataženo a k ránu ojediněle slabý déšť. Nejnižší teploty 16 až 12 °C. Slabý proměnlivý vítr do 3 m/s nebo klidno.

Tlaková tendence: slabý vzestup

Počasí přes den (07-24):Polojasno až oblačno, zpočátku místy až zataženo. K večeru od západu přibývání oblačnosti a v Čechách postupně místy déšť nebo přeháňky, ojediněle bouřky. Nejvyšší teploty 26 až 30 °C. Slabý proměnlivý vítr 1 až 4 m/s, během dne mírný jižní až jihozápadní 2 až 6 m/s, večer v Čechách až západní, v bouřkách přechodně zesílí.

Tlaková tendence: setrvalý stav

Témata:  počasí déšť

Související

Aktuálně se děje

7. června 2025 20:22

Počasí se oteplí víc, než se čekalo. Jednu dobrou zprávu ale vědci mají

Navzdory častým zprávám o rekordních vlnách veder, extrémním počasí a neochotě některých států jednat se svět podle aktuálních vědeckých odhadů pravděpodobně vyhne nejhorším scénářům globálního oteplení. Vše ale nasvědčuje tomu, že do konce století se planeta ohřeje přibližně o 2,7 °C oproti době před průmyslovou revolucí. Tento výhled, přestože lepší než předpokládaný nárůst teploty o 4 až 5 stupňů z minulých dekád, zůstává alarmující a představuje vážné riziko pro stabilitu ekosystémů i samotné lidstvo.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Bouřka, ilustrační foto

Počasí: Většinu Česka dnes mohou zasáhnout další silné bouřky

Dnes slavíme Medarda, a jak praví tradiční pranostika, „Medardova kápě čtyřicet dní kape“. Letos se ale podle meteorologů obavy z vytrvalého deště nenaplní – příští týden má být slunečný a postupně i teplejší. Na dnešní den ale Český hydrometeorologický ústav vydal kvůli hrozícím silným bouřkám výstrahu s nízkým stupněm nebezpečí, která platí pro odpoledne a večer.