Počasí

Sněhová bouře v USA už má 20 obětí. Desetitisíce domácností jsou bez proudu

05.01. 16:03

Boston/New York - Mohutná sněhová bouře, která postihla východ USA, ovlivňuje i dnes život ve velkých městech jako je New York či Boston. Někde napadlo i přes 30 centimetrů sněhu, což způsobilo desítky dopravních nehod. Záchranáři hlásí nové oběti.

Předpověď počasí na noc a sobotu 6. ledna

05.01. 10:03

Praha - V noci přejde přes naše území frontální vlna k východu. Po přední straně prohlubující se brázdy nízkého tlaku vzduchu nad západní a jihozápadní Evropou k nám bude proudit teplý vzduch od jihu. Nad Polskem bude ležet zvlněné frontální rozhraní, které bude od severu ovlivňovat i počasí u nás,…

Boston a New York hlásí kvůli sněhovým bouřím stav ohrožení

04.01. 16:51

Boston - Severovýchod USA se připravuje na masivní bouři. V posledních hodinách už zasypala sněhem řadu silnic a připravila o elektřinu desetitisíce lidí na americkém východním pobřeží.

reklama

Předpověď počasí na noc a pátek 5. ledna

04.01. 11:02

Praha - V noci přejde přes naše území k východu okluzní fronta. Během dne se bude nad západní Evropou prohlubovat brázda nízkého tlaku vzduchu a na její přední straně bude postupovat od jihozápadu do střední Evropy teplá fronta, informuje chmi.cz.

V Krkonoších hrozí laviny! Výstraha platí i pro nížiny

04.01. 10:03

Špindlerův Mlýn - V Krkonoších už platí třetí stupeň lavinového nebezpečí z pětidílné mezinárodní stupnice. Podle předpovědi má během dne napadnout dalších čtvrt metru sněhu za působení silného jižního až západního větru.

Předpověď počasí na noc a čtvrtek 4. ledna

03.01. 09:44

Praha - Od západu do střední Evropy postoupí další frontální systém, informuje chmi.cz.

Smrtící teplota nárazového větru! Do USA dorazil "stoletý mráz"

02.01. 15:14

Washington - Americký středozápad dál svírají mrazy, kdy se teplota přibližuje až k hranici 40 stupňů Celsia pod nulou. Na podchlazení už v USA zemřelo několik lidí. Ve velkých městech jsou otevřena vyhřívaná útočiště pro bezdomovce, v Chicagu zrušili tradiční novoroční koupání v Michiganském…

Na Česko se žene sníh, na horách může napadnout až 35 centimetrů

02.01. 15:01

Praha - Na severu a severovýchodě ČR bude během středy trvale sněžit. V podhůří může napadnout až 20 centimetrů sněhu, na hřebenech hor až 35 centimetrů. V západní polovině Čech a na východě území bude ve středu zesilovat vítr s nárazy až 70 km/h, na horách až 110 km/h.

Předpověď počasí na noc a středu 3. ledna

02.01. 10:36

Praha - V čerstvém západním proudění bude přes naše území postupovat frontální systém, informuje chmi.cz.

Předpověď počasí na noc a úterý 2. ledna

01.01. 18:06

Praha - V západním proudění přejde přes naše území okluzní fronta, investuje chmu.cz.

Předpověď počasí na noc a pondělí 1. ledna

31.12. 17:58

Praha - Přes naše území přejde k východu rozpadající se studená fronta. Večer postoupí do Čech od západu okluzní fronta, informuje chmu.cz.

Pravé zimy se dočkáme v lednu, sníh bude i v nížinách

30.12. 16:04

Praha - Průměrná denní teplota bude v lednu postupně klesat z pěti stupňů Celsia na nulu. Srážkově bude leden nadprůměrný a koncem měsíce by se sněhového přídělu měly dočkat také nížiny.

Předpověď počasí na noc a neděli 31. prosince

30.12. 12:22

Praha - Přes naše území bude od jihozápadu přecházet teplá fronta, za kterou k nám bude proudit teplý vzduch, informuje chmu.cz.

Pozor na ledovku. Nasněží a pak zaprší, varují meterologové

30.12. 12:19

Praha - Ve východních Čechách, na Moravě a ve Slezsku se bude dnes odpoledne a večer místy tvořit ledovka. Uvedl to Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Předpověď na noc a sobotu 30. prosince

29.12. 12:54

Praha - Přes naše území přejde k východu okluzní fronta, během večera postoupí na naše území od západu teplá fronta. Informuje o tom ČHMU.

USA trápí zima a sníh: Sever země sevřely čtyřicetistupňové mrazy

28.12. 14:32

Washington - Zatímco severovýchod Spojených států se potýká s mimořádnými přívaly sněhu, sever země zase sevřely třeskuté mrazy.

Předpověď na noc a pátek 29. prosince

28.12. 14:24

Praha - Počasí u nás ovlivní výběžek vyššího tlaku vzduchu postupující přes Alpy k východu. Východ našeho území bude ještě zpočátku ovlivňovat zvlněná studená fronta nad Slovenskem.

Meteorologové varují: V Česku hrozí náledí, na Moravě napadne až 40 centimetrů sněhu

28.12. 14:22

Praha - V Čechách, na Českomoravské vrchovině a na Blanensku se může od dnešního odpoledne do pátečního rána tvořit náledí.

Předpověď počasí na noc a čtvrtek 28. prosince

27.12. 12:40

Praha - V noci na čtvrtek začne přes naše území zvolna postupovat k východu zvlněná studená fronta, za kterou k nám pronikne studený vzduch od severozápadu, informuje chmi.cz.

Předpověď do Nového roku: V Čechách hrozí ledovka, na Moravě silný vítr

27.12. 12:32

Praha - Od dnešní noci a ve čtvrtek ráno se bude v západní polovině Čech tvořit ledovka. V Jeseníkách a Beskydech zase hrozí silný vítr. Kvůli ledovce musejí být opatrní řidiči i chodci. Kvůli větru mají lidé zabezpečit venku stojící vánoční stromy či volně uložené předměty.

Meteorologové varují: Česko zasáhne vichřice. Už dnes má potíže lanovka na Sněžku

26.12. 14:21

Praha - Meteorologové varují před silným větrem, který od středečního poledne do čtvrtečního rána zasáhne Olomoucký a Moravskoslezský kraj. Horní úsek lanovky na Sněžku už dnes stojí kvůli vichřici.

Předpověď počasí na noc a středu 27. prosince

26.12. 10:09

Praha - Nad západní Evropou se začne prohlubovat brázda nízkého tlaku vzduchu, ve které se bude západně od našeho území udržovat zvlněná studená fronta. Před ní k nám bude proudit teplý vzduch od jihu, informuje chmi.cz.

Počasí jako na apríla: Po Vánocích se ochladí, na Silvestra bude "jaro"

Aktualizovali jsme 25.12.2017, 23:41, 25.12. 18:11

Praha - Česko letos zažilo velmi teplý Štědrý den. Průměrná teplota dosáhla 6,4 stupně Celsia, což je o více než sedm stupňů nad dlouhodobým průměrem. Padly i dva rekordy. Dnes byla teplota sice stále vysoká, rekordy ale odolaly.

Předpověď počasí na noc a úterý 26. prosince

25.12. 11:19

Praha - Do střední Evropy postoupí od západu rozpadající se zvlněná studená fronta, informuje chmi.cz.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací