Počasí

"Hurikán" v Británii: Bouře Ciara zanechává spoušť, narušila i program královny

Aktualizovali jsme 9.2.2020, 21:39, 09.02. 18:03

Záplavy, polámané stromy, výpadky proudu a chaos v dopravě za sebou na Britských ostrovech zanechává orkán Ciara, který zde udeřil dnes ráno a přesouvá se směrem na východ. Kvůli větru o rychlosti až 150 kilometrů v hodině se rušily letecké spoje v Dublinu i Londýně, extrémní počasí narušilo…

Nápor orkánu Sabine: Vlnobití ve Francii, Německo zastavilo vlaky a letadla

Aktualizovali jsme 9.2.2020, 20:51, 09.02. 19:29

Německá železniční společnost Deutsche Bahn kvůli orkánu Sabine, jehož vítr v Německu místy dosahuje až 180 kilometrů za hodinu, postupně zastavuje dálkovou železniční dopravu na území celé spolkové republiky. Aerolinky Eurowings zase kvůli bouři, která už naplno zasáhla západ a sever Německa,…

Sabine i Ciara. Proč má stejný orkán dvě jména?

09.02. 17:06

Bouře, která se přihnala na západ Evropy, se v různých zemích jmenuje jinak. V Německu je to Sabine, v Británii, Nizozemsku nebo Irsku Ciara. Agentura DPA v této souvislosti píše, že od roku 2002 si lidé mohou názvy tlakových níží a výší za poplatek "rezervovat" u Ústavu meteorologie berlínské…

reklama

Orkán Sabine zasáhl Evropu plnou silou. Hrozí záplavy, kolaps dopravy

Aktualizovali jsme 9.2.2020, 15:20, 09.02. 11:52

Orkán Ciara, který se během dneška přežene přes Evropu, ráno zasáhl pobřeží Británie. Tamní meteorologové kvůli silné bouři vydali varování před záplavami, zrušen byl provoz některých trajektů a vlaků. Narušen je i provoz letišť, včetně londýnského Heathrow, píše agentura AP. Německo, které bouři…

Orkán Sabine bude v Česku běsnit. Vyhlášen extrémní stupeň nebezpečí

09.02. 12:19

Meteorologové zvýšili stupeň nebezpečí výstrahy před větrem, který má dnes zasáhnout Českou republiku. V noci má být podle jejich předpokladu vítr na většině území republiky velmi silný, postupně ale zesílí a v pondělí bude foukat extrémně silně. Zejména v západní polovině ČR bude mít v nárazech…

Počasí na noc a pondělí 10. února. Bude řádit orkán, hrozí velké škody

09.02. 10:16

V silném západním proudění bude přes naše území přecházet frontální systém, za ním k nám pronikne chladnější oceánský vzduch, informuje portal.chmi.cz.

Orkán Sabine se valí na Česko. Hasiči a energetici mají pohotovost

09.02. 08:59

Českou republiku má dnes v podvečer zasáhnout podle meteorologů velmi silný vítr, na horách může v nárazech dosáhnout rychlosti až 125 kilometrů v hodině, tedy síly orkánu. Na jižní a střední Moravě bude vítr slabší.

Na Česko se řítí orkán. Přinese zvrat v počasí? Velká předpověď

08.02. 14:58

Relativní teplo se v České republice zřejmě udrží i v následujících čtyřech týdnech. V noci sice má mrznout, v průměru se ale nejnižší teploty budou pohybovat kolem minus jednoho stupně Celsia. Přes den budou maxima stoupat v průměru k šesti stupňům. Srážkově by období do 3. března mělo být bohatší…

Počasí na neděli 9. února. Přižene se orkán Sabine

08.02. 09:19

Tlaková výše nad Balkánem zeslábne a v zesilujícím jihozápadním proudění postoupí z Britských ostrovů do vnitrozemí frontální systém, informuje portal.chmi.cz.

Děsivé počasí. Na Česko se žene vichřice, platí vysoký stupeň nebezpečí

Aktualizovali jsme 7.2.2020, 22:55, 07.02. 12:32

V neděli večer zasáhne Česko velmi silný vítr, který může v nárazech dosáhnout rychlosti až 90 kilometrů v hodině. Na jižní a střední Moravě bude foukat o něco méně, kolem 70 kilometrů za hodinu.

Počasí na noc a sobotu 8. února

07.02. 09:39

Po zadní straně tlakové výše, která přejde přes střední Evropu k východu, k nám bude proudit teplejší vzduch od jihu ve vyšších vrstvách atmosféry, informuje portal.chmi.cz.

Počasí šílí. Antarktida zažila nejteplejší den v historii měření

07.02. 09:01

Argentinská část Antarktidy zaznamenala nejteplejší den v historii měření - teplota na nejsevernějším výběžku kontinentu dosáhla rekordního 18,3 stupně Celsia. S odvoláním na argentinskou Národní meteorologickou službu o tom dnes informovala AFP.

Suchá zima v Česku. Následky mohou být katastrofální

06.02. 12:26

Deště v posledních dnech sice téměř zažehnaly v Česku sucho v půdě v hloubce do jednoho metru. Zemědělce ale znepokojuje chybějící sníh. Leží prakticky jen na horách ve vyšších polohách, což znamená, že v březnu a v dubnu, kdy sníh odtává, už se nebude voda v půdě doplňovat.

Počasí na noc a pátek 7. února

06.02. 09:38

Ze západní přes střední Evropu se bude dále k východu přesouvat tlaková výše. Počasí u nás zpočátku ještě částečně ovlivní frontální systém postupující po její přední straně, informuje portal.chmi.cz.

Počasí na noc a čtvrtek 6. února

05.02. 09:26

Po severním okraji tlakové výše, která přejde přes střední Evropu k východu, bude postupovat frontální systém a částečně ovlivní počasí i u nás, informuje portal.chmi.cz.

Předpověď počasí na letošní rok: Jaké bude léto?

04.02. 18:41

Rok 2020 začal z hlediska počasí netradičně. Zima prakticky skončila a teploty lámou rekordy. Podle dlouhodobé předpovědi meteorologů ze serveru AccuWeather se letos i nadále dočkáme nadprůměrně teplých dní, a zimy si příliš neužijeme.

Zimní počasí udeří v plné síle: Vichr a chumelenice, platí výstraha

Aktualizovali jsme 4.2.2020, 12:17, 04.02. 08:55

Po několika mimořádně teplých dnech dnes začalo v části Česka sněžit, sníh se podle meteorologů může objevit v polohách nad 400 metrů nad mořem. V horách na severovýchodě země může připadnout až 25 centimetrů sněhu, na Českomoravské vrchovině, ve východních Čechách, na severu Moravy a ve Slezsku…

Počasí na středu 5. února. Pozor na náledí a silný vítr

04.02. 10:09

Po přední straně tlakové výše nad západní Evropou k nám bude proudit studený vzduch od severozápadu až severu, informuje portal.chmi.cz.

Počasí bude běsnit: Vichřice, lijáky i sněžení. Hladiny řek mohou stoupat

03.02. 12:54

Části České republiky hrozí v úterý silný vítr s nárazy o rychlosti nad 65 km/h. Kvůli vydatným srážkám se už dnes také mohou opět rozvodnit řeky v okolí Sušice v Plzeňském kraji, překročit by ale měly jen první ze tří povodňových stupňů.

Zimní počasí vpadne do Česka. Předpověď na úterý 4. února

03.02. 10:03

V noci na úterý přejde přes střední Evropu k východu frontální vlna. Během dne k nám kolem tlakové níže postupující přes Dánsko k východu začne proudit studený vzduch od severozápadu, informuje portal.chmi.cz.

Česko dnes naměřilo 15 stupňů. Počasí bylo jako na konci jara

31.01. 18:36

Díky přílivu velmi teplého vzduchu od jihozápadu vystupovaly dnes teploty v Česku většinou nad deset stupňů Celsia, místy ale přesáhly i 15 stupňů. Počasí tak odpovídalo spíše první dubnové dekádě než konci ledna, kdy se teploty obvykle pohybují kolem dvou stupňů.

Počasí na sobotu 1. února. Teploty jarní, může se přihnat bouřka

31.01. 09:16

Od západu bude do střední Evropy proudit teplý oceánský vzduch. Večer postoupí v čerstvém západním proudění nad naše území studená fronta, informuje portal.chmi.cz.

Razantní zvrat v počasí. Přižene se vichřice, může napáchat škody

30.01. 12:15

V Česku bude od půlnoci do pátečního odpoledne foukat silný vítr s nárazy až 70 kilometrů v hodině. Výstraha meteorologů platí hlavně pro západní, jižní a východní Čechy, Vysočinu, severní Moravu a Slezsko.

Počasí na pátek 31. ledna. Česko čeká teplotní skok

30.01. 10:00

V čerstvém západním proudění bude postupovat do střední Evropy další frontální systém, informuje portal.chmi.cz.

reklama
Fotogalerie