Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Česko zasáhly tropické teploty. Na mnoha místech se rtuť vyšplhala nad 30 stupňů

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: MiZ, EuroZprávy.cz

Praha - 22. květen se zapíše jako první tropický den roku 2016 v Česku, když na několika místech rtuť teploměru vyšplhala nad 30 stupňů.

Tak vysoké údaje zaznamenali meteorologové na šesti stanicích, nejtepleji bylo v Řeži u Prahy s 31,5 stupně Celsia.

Dnes se tropická vedra objevila hlavně v západních a středních Čechách, kromě Řeže třeba v Plzni-Bolevci, kde bylo naměřeno 31,4 stupně.

Navzdory vysokým teplotám ale rekordy padly podle ČHMÚ pouze na méně než desítce stanic. Výraznější oteplení oproti normálu zasáhlo Česko například začátkem dubna, kdy rtuť vystoupala nad 27 stupňů a rekordy byly překonány na téměř všech 142 stanicích, které měří déle než 30 let.

Začátkem příštího týdne se v České republice ochladí.

Témata:  počasí léto

Související

Aktuálně se děje

19. července 2026 19:01

Datové schránky se přestěhovaly. Lidem hrozí komplikace

Informační systém datových schránek byl spuštěn na nové webové adrese datovka.gov.cz, což přináší komplikace zejména uživatelům, kteří využívali automatické vyplňování přístupových údajů uložených v internetovém prohlížeči.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy