Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předpověď počasí na noc a úterý 2. ledna

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixabay

Praha - V západním proudění přejde přes naše území okluzní fronta, investuje chmu.cz.

Počasí v noci (22-07):Zataženo až oblačno, zpočátku místy polojasno až skoro jasno. V Čechách od západu místy déšť nebo mrholení, zejména na horách a na západě, v polohách nad 600 m postupně srážky sněhové. Na Moravě místy mlhy, i mrznoucí. Nejnižší teploty v Čechách +3 až -1 °C, na Moravě a ve Slezsku +1 až -3 °C. Slabý jižní nebo proměnlivý vítr do 4 m/s. K ránu v Čechách od západu vítr zesílí na čerstvý jihozápadní 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, na horách kolem 20 m/s (70 km/h).

Tlaková tendence: slabý až mírný pokles, později na západě slabývzestup

Rozptylové podmínky: dobré, na Moravě místy mírně nepříznivé

Počasí přes den (07-24):Oblačno až zataženo a místy déšť nebo přeháňky, nad 600 m srážky sněhové a na horách četnější. Na Moravě ráno místy mlhy, i mrznoucí. Odpoledne a večer přechodně i polojasno. Nejvyšší teploty 3 až 7 °C, v 1000 m na horách kolem -1 °C, v Jeseníkách a Beskydech zpočátku kolem +2 °C. Čerstvý západní až jihozápadní vítr 4 až 9 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, na horách kolem 20 m/s (70 km/h), bude k večeru slábnout. Na Moravě zpočátku vítr jen slabý proměnlivý do 4 m/s.

Tlaková tendence: mírný až slabý vzestup, později na západě slabýpokles

Rozptylové podmínky: většinou dobré

Témata:  počasí

Související

Aktuálně se děje

7. července 2025 11:45

Policie už nepátrá po synovci Petra Rychlého. I slavný herec pomohl

Šťastný konec má pátrání po šestnáctiletém synovci herce Petra Rychlého, který se o víkendu rovněž snažil pomoci s nalezením dospívajícího chlapce. Středočeská policie v pondělí oznámila, že se hoch sám přihlásil strážcům zákona. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy