Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Meteorologové varují před dalšími bouřkami a přívalovými dešti

Bouřky, ilustrační fotografie
Bouřky, ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Praha - Už týden sužují většinu území silné bouřky doprovázené přívalovými dešti. Na některých místech republiky hrozí povodně. ČHMÚ vydalo další varování před bouřkami na čtvrtek.

Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu před silnými bouřkami pro celé území České republiky. Ty bude opět provázet přívalový déšť, kroupy a silný vítr. Varování platí od čtvrteční 13. hodiny do pátečních 8. hodin.

ČHMÚ varuje, že silné bouřky můžeme očekávat ojediněle po celém území i v pátek, sobotu a v neděli. Ty by měly být také provázeny silným deštěm, kroupami a silným větrem.

"Srážkové modely na příští týden ukazují, že můžeme očekávat bouřky i nadále. Zatím to však vypadá, že nebudou tak silné," řekla Dagmar Honsová z Meteopressu. Intenzita bouřky se však dá předpovědět pouze den předem.

Ani meteorologové však nevědí, kdy bouřky přestanou. "Počasí po celý červen bude nahrávat vzniku bouřek, které však nebudou tak intenzivní," varuje však Honsová.

V pátek můžeme očekávat oblačno a bouřky, místy silné. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mez 14 až 10 °C, nevyšší denní mezi 22 až 26 °C, na západě a jihozápadě Čech 21 °C. Stejné počasí můžeme podle ČHMÚ očekávat i v sobotu a neděli.

Podle Dagmar Honsové však podobné počasí v červnu není neobvyklé. "V červnu je statisticky nejvíce bouřek za celý rok. V Praze je v červnu průměrně 7 dní bouřek, na horách 9 dní. V současné situaci je neobvyklý pouze celkový srážkový úhrn, který je opravdu hodně vysoký."

Témata:  počasí bouřky

Související

Aktuálně se děje

11. dubna 2026 21:57

Ceny Anděl 2025: V klíčových kategoriích zabodovali Michal Prokop, James Cole i Gufrau a Victor Kal

Na pražském Výstavišti se dnes odehrál slavnostní večer, během kterého byly předány prestižní hudební ceny Anděl. Celý ceremoniál mohli diváci sledovat v přímém přenosu České televize. O vítězích v celkem patnácti kategoriích rozhodovali svými hlasy odborníci sdružení v České hudební akademii.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Jaro v Praze

Počasí: Jaro je definitivně tady. Teploty příští týden citelně porostou

Nadcházející týden přinese do Česka proměnlivé jarní počasí, které doprovodí citelné teplotní rozdíly i silnější vítr. Zatímco pondělí odstartuje s příjemnými teplotami až 19 °C a varováním před nárazy větru na Českomoravské vrchovině, polovina týdne se ponese ve znamení přibývající oblačnosti a občasných srážek. Výhled na závěr období však slibuje postupné vyjasňování a návrat jarního tepla s maximy dosahujícími hranice 20 °C.