Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předpověď počasí na noc a středu 18. července

Počasí v létě
Počasí v létě
Foto: Pixabay

Praha - Naše území se bude nacházet v nevýrazném tlakové poli. Severovýchod a východ území bude i nadále ovlivňovat tlaková níže se středem nad východní Evropou, informuje chmi.cz.

Počasí v noci (22-07):Oblačno až polojasno, na jihozápadě místy až skoro jasno. V severovýchodní polovině území až zataženo a místy občasný déšť nebo přeháňky, na východě i trvalejší srážky. Nejnižší teploty 17 až 13 °C. Mírný severozápadní vítr 3 až 7 m/s, v západní polovině Čech jen slabý do 4 m/s.

Tlaková tendence: setrvalý stav

Počasí přes den (07-24):V jihozápadní polovině území oblačno až polojasno a během dne ojediněle přeháňky nebo i bouřky. V severovýchodní polovině území oblačno až zataženo a místy občasný déšť nebo přeháňky, na východě srážky četnější, na návětří hor i vydatnější. Nejvyšší teploty 24 až 28 °C, na severovýchodě a východě kolem 21 °C. Mírný severozápadní vítr 3 až 7 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, večer bude slábnout.

Tlaková tendence: setrvalý stav, večer slabý vzestup

Témata:  počasí léto

Související

Aktuálně se děje

7. června 2025 16:40

Ben Cristovao vyprodal Eden. Už dnes čeká fanoušky koncert roku

Pražský stadion Eden, největší koncertní prostor v Česku, se dnes večer promění ve scénu jednoho z nejambicióznějších hudebních projektů posledních let. Ben Cristovao, který právě slaví 15 let na scéně a v neděli osmatřicáté narozeniny, zde vystoupí před vyprodaným hledištěm plným 33 tisíc fanoušků. Jde o milník, který z českých zpěváků dokázal doposud jen Marek Ztracený, který Eden zaplnil třikrát po sobě.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Bouřka, ilustrační foto

Počasí: Většinu Česka dnes mohou zasáhnout další silné bouřky

Dnes slavíme Medarda, a jak praví tradiční pranostika, „Medardova kápě čtyřicet dní kape“. Letos se ale podle meteorologů obavy z vytrvalého deště nenaplní – příští týden má být slunečný a postupně i teplejší. Na dnešní den ale Český hydrometeorologický ústav vydal kvůli hrozícím silným bouřkám výstrahu s nízkým stupněm nebezpečí, která platí pro odpoledne a večer.