reklama

Teploty do konce března už příliš neporostou. V následujících dvou týdnech s výjimkou víkendu nevyšplhají nad 13 stupňů a po ránu se dokonce objeví i mírné mrazy.

O moc rozdílný nebude ani začátek dubna. V průběhu prvního týdne by se měl objevit déšť a teploty mírně vzrostou, 15 stupňů ale překročí jen výjimečně. Od druhého týdne dojde k menšímu oteplení a teploty se ustálí na zhruba 17 stupních.

Na nich ale rtuť teploměru zůstane prakticky až do konce dubna. V posledních dvou týdnech dojde k menším výkyvům a poklesům, až do května se ale zásadní teplotní zvraty během dne neočekávají.

Polojasné počasí s občasným deštěm bude pokračovat i za začátku května. Teploty se budou pohybovat kolem 15 stupňů, kde se udrží celý první týden.

První známky blížícího se léta přijdou až během druhého týdne, teploty porostou a překročí hranici 20 stupňů. Zde se ale neudrží dlouho a poté opět spadnu k 17 stupňům.

Výraznější oteplení a stálejší vzrůst přijde až za dva měsíce na konci května, kdy teploty začnou překračovat 20stupňovou hranici pravidelně. V průběhu června pak už porostou k 25 stupňům.

reklama