Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předpověď počasí na noc a čtvrtek 11. dubna

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Marie Cvrčková, EuroZprávy.cz

Počasí nad naším územím bude ovlivňovat frontální rozhraní oddělující teplý vzduch na jihovýchodě a studený na severozápadě, informuje portal.chmi.cz.

Počasí v noci (22-07): Oblačno až zataženo, na severozápadě a západě až polojasno. Na jihovýchodě a východě území ojediněle slabý déšť nebo přeháňky, nad 1000 m, postupně nad 600 m srážky smíšené nebo sněhové. Nejnižší teploty +3 až -1 °C, na východě Moravy a Slezska 5 až 1 °C. V Čechách mírný severní až severovýchodní vítr 2 až 6 m/s, na Moravě a ve Slezsku čerstvý 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s. Tlaková tendence: mírný vzestup

Počasí přes den (07-24): Oblačno až zataženo, na severozápadě a západě Čech oblačno až polojasno. Na severovýchodě území místy, jinde jen ojediněle déšť nebo přeháňky, nad 600 m srážky smíšené nebo sněhové. Nejvyšší teploty 6 až 10 °C. V Čechách mírný severní až severovýchodní vítr 3 až 7 m/s, na Moravě a ve Slezsku čerstvý 4 až 9 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s. Tlaková tendence: setrvalý stav nebo slabý vzestup

Témata:  počasí déšť

Související

Aktuálně se děje

27. ledna 2026 9:11

Zimní počasí zdaleka není na ústupu. Hrozí silné mrazy i sněhová nadílka v nížinách

Zimní počasí zatím Česko rozhodně neopouští. Z výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) vyplývá, že v dalších dnech a týdnech nejsou vyloučeny větší mrazy či sněhová nadílka v nížinách. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Předpověď počasí na měsíc: Silné mrazy se v únoru vrátí

Meteorologové zveřejnili výhled počasí na nadcházející čtyři týdny, který pokrývá období do 22. února 2026. Podle aktuálních dat se očekává, že teplotní trend z ledna bude pokračovat i nadále, což znamená, že celé období by mělo být jako celek teplotně průměrné. Nejnižší noční teploty se budou nejčastěji pohybovat v rozmezí -1 až -5 °C, ovšem při vyjasnění nebo na sněhové pokrývce mohou klesnout i hlouběji. Denní maxima by měla dosahovat +1 až +5 °C.