reklama

Teploty by měly v následujících dnech přesahovat tropickou třicítku, prosluněné dny budou ale provázet silné bouřky. Výstraha před silnými bouřkami je platná od 18:00 do středy 3:00 a byla vyhlášena pro Plzeňský, Karlovarský, Ústecký, Liberecký, Středočeský kraj a Prahu. Meteorologové Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) varují před silnými bouřkami, které mohou doprovázet přívalové deště s úhrny kolem 30 milimetrů, kroupy a také velmi silný vítr, který by v nárazech mohl dosahovat rychlosti až 70 kilometrů v hodině.

V pondělí by podle ČHMU mělo být většinou polojasno, odpoledne a večer se zatáhne v západní polovině Čech, kdy se budou objevovat silné bouřky. Teploty přes den vystoupají k 28 až 32 °C, na západě bude kolem 27 °C.

Jasná až polojasná obloha by měla vydržet i přes úterý. Při přechodné oblačnosti se mohou místy objevovat přeháňky nebo bouřky, na západě by mohly být opět velmi silné. Teplota vystoupá k 29 až 33 °C.

I ve středu by mělo být převážně jasno až polojasno, odpoledne a večer se mohou místy objevovat přeháňky nebo bouřky. Teploty vystoupají k 28 až 32 °C. Vítr bude v bouřkách přechodně zesilovat.

Ve čtvrtek budou podle ČHMÚ silné bouřky trápit zejména Moravu a Slezsko, jinde by se měly objevovat ojediněle. Teplota v Čechách klesne k 24 až 28 °C, na Moravě a ve Slezsku bude stále kolem 28 až 32 °C.

I v pátek bude převážně jasno až polojasno, bouřky a přeháňky se budou ojediněle objevovat na východě. Teploty pes den vystoupají k 27 až 31 °C.

O víkendu nás čeká podle ČHMÚ 30 až 34 °C, následně by ale měla od západu přibývat oblačnost, teploty poklesnou do pondělí k 22 až 26 °C.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama