Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Do Česka přišly bouřky, padají kroupy velké jako tenisáky

Bouřky, ilustrační fotografie
Bouřky, ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Na západ Čech dorazily dnes večer bouřky. I když přeháňky byly jen několikaminutové, někde kroupy poškodily skla na domech nebo autech. Vyplývá to z informací, které ČTK poskytli lidé z míst, které bouřka zasáhla.

Bouřky přišly do kraje před 20:00. V první vlně je doprovázely i kroupy, které měly velikost i několik centimetrů.

Například v Lomnici u Sokolova dokázaly rozbít střešní okna nebo poškodit skla automobilů. Přeháňky ale byly lokální a trvaly jen několik minut.

Podle výstrahy meteorologů by se měly bouřky, i silné, vyskytovat na západě Čech až do úterních 03:00.

Témata:  bouřky počasí kroupy

Související

Aktuálně se děje

6. prosince 2025 15:43

Nikola Hezucká promluvila. Po smrti Patrika dojala fanoušky

Nikola Hezucká aktuálně prožívá jedno z nejobtížnějších období ve svém životě. Její manžel, všeobecně oblíbený moderátor Patrik Hezucký, v pátek podlehl závažné nemoci. Hezucká se následně ozvala sledujícím na svém Instagramu, kde poděkovala za obrovské množství zpráv, které jí neustále přicházejí.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy