reklama

"Po přední straně brázdy nízkého tlaku vzduchu nad západní Evropou proudí na naše území teplý a vlhčí vzduch od jihozápadu," popsali situaci meteorologové. Bouřky, které se přes ČR přeženou dnes a ve čtvrtek, mohou být ojediněle i silné.

Výstraha se pro dnešek týká krajů Pardubický, Vysočina, Jihomoravský, Olomoucký, Zlínský a Moravskoslezský. Ve čtvrtek k nim přibude ještě Jihočeský kraj.

Kromě vody ve sklepích a podjezdech a polámaných větví mohou nebezpečí představovat také kroupy a blesky. Lidé by si měli dát pozor na poletující předměty, řidiči by měli v bouřce snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně, upozornili meteorologové.

Předpověď na čtvrtek (00-24):
Zpočátku polojasno, postupně převážně oblačno a od západu na většině území přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty 18 až 14 °C. Nejvyšší denní teploty 27 až 31 °C. Slabý proměnlivý, v Čechách postupně západní vítr 1 až 4 m/s, v bouřkách přechodně zesílí.

Předpověď na pátek (00-24):
Oblačno až zataženo. Místy, během dne přechodně na většině území déšť nebo přeháňky, na Moravě a ve Slezsku místy i bouřky. Nejnižší noční teploty 17 až 13 °C. Nejvyšší denní teploty 23 až 27 °C. Slabý proměnlivý nebo západní vítr do 4 m/s, postupně mírný severozápadní až severní 2 až 6 m/s, v bouřkách přechodně zesílí, informuje portal.chmi.cz.

Předpověď na sobotu (00-24):
Oblačno až zataženo, místy, zejména v jižní polovině území déšť nebo přeháňky, ojediněle i bouřky. Nejnižší noční teploty 17 až 13 °C, na severozápadě až 11 °C. Nejvyšší denní teploty 21 až 25 °C. Mírný severovýchodní až severní vítr 2 až 6 m/s.

Předpověď na neděli (00-24):
Oblačno až zataženo, místy déšť nebo přeháňky. Postupně od severozápadu ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 16 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty 22 až 26 °C. Mírný severovýchodní vítr 2 až 6 m/s večer zeslábne.

reklama