reklama

E.ON přes noc snížil počet domácností, které se ocitly bez dodávek elektřiny, ze 17.000 na 4300. Na Zlínsku jde o 2500 míst a v jižních Čechách o 1100 míst.

Na jižní Moravě čeká na obnovu dodávek 300 domácností, podobná situace je na Vysočině. Na Olomoucku, kde byla v pondělí situace nejhorší, zůstává bez proudu 150 domácností.

"V důsledku silných bouřek, které v pondělí zasáhly Českou republiku, aktuálně evidujeme 33 poruch na vedení vysokého napětí a téměř 180 poruch na vedení nízkého napětí," dodala Slavíková. Technici jsou v terénu od ranních hodin a pracují na odstranění poruch.

Společnost ČEZ dnes ráno opravovala poruchy v Pardubickém kraji na Svitavsku, na Vysočině na Havlíčkobrodsku a na Moravě převážně v Olomouckém kraji. Podle mluvčí se poruchy mohou objevit, až budou lidé přijíždět na kontrolu svých chat a chalup. Poruchy je třeba nahlásit na bezplatnou linku 800 850 860.

Silné bouřky v pondělí zasáhly hlavně Olomoucký kraj a Vysočinu, místy je doprovázelo krupobití. Meteorologové dnes na facebooku uvedli, že největší kroupy padaly v Rosovicích na Dobříšsku ve středních Čechách. Měly v průměru sedm centimetrů.

reklama