Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Bouřky a vydatné srážky, na některých místech napršelo až 37 milimetrů

Ilustrační fotografie.
Ilustrační fotografie.
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Jižní Čechy zasáhly dnes večer bouřky. Hasiči kvůli nim vyjížděli k více než 50 událostem, hlavně k popadaným stromům. Někde za hodinu napršelo přes 37 litrů na čtvereční metr. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologického ústavu a mluvčího krajských hasičů Vratislava Malého.

První události měli hasiči nahlášené okolo 21:00. Během dalších dvou hodin museli v souvislosti s bouřkami zasahovat u 53 událostí, z toho 44 bylo odstraňování padlých stromů. Zasahovali hlavně na Prachaticku, Strakonicku a Táborsku.

Hodinové úhrny srážek přes 37 milimetrů zaznamenali meteorologové v obcích Strážný a Borová Lada na Prachaticku nebo ve Strakonicích.

Varování před bouřkami platí od sobotních 20:00 do nedělních 03:00 pro Prahu, celý Středočeský a Jihočeský kraj a pro části Plzeňského, Libereckého a Královéhradeckém kraje a pro část Vysočiny.

Témata:  bouřky déšť počasí

Aktuálně se děje

15. června 2024 16:40

Scholz nepovažuje Putinovy mírové návrhy za věrohodné

Země skupiny G7 se na červnové schůzce nezabývaly řešením války na Ukrajině. Podle německého kancléře Olafa Scholze je totiž zřejmé, že ruský prezident Vladimir Putin nemyslí své mírové návrhy vážně. Na Scholzovo vyjádření upozornila agentura Reuters.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy