Silný vítr a déšť při bouřkách v úterý večer zasáhly hlavně Moravu, kde působily problémy v dopravě a poškodily na řadě míst elektrické vedení. Desítky poruch na vedení vysokého napětí přerušily dodávky proudu zhruba pro 70.000 domácností. Do dnešního rána se pracovníkům firmy E.ON podařilo k síti znovu připojit 47.000 domácností.

Dnes ráno ještě byly problémy s elektřinou především ve Zlínském kraji, kde bylo bez elektřiny podle Slavíkové 15.000 domácností. Z toho nejvíc, asi 10.000, bylo na Uherskohradišťsku.

Na jihu Moravy zůstávalo bez proudu ráno 6600 domácností, většinou na Hodonínsku, a 1400 domácností bylo bez elektřiny na Vysočině. "Nejčastější příčinou poruch bylo poničené vedení kvůli stromům a větvím, které na něj v průběhu bouřky spadly," doplnila mluvčí E.ON.

Poruchy zaznamenala ve své síti i energetická firma ČEZ, ale v mnohem menší míře než E.ON. Například na Svitavsku a Ústeckoorlicku v Pardubickém kraji byly v úterý bez proudy stovky domácností. Dodávky elektřiny však byly ještě večer obnoveny, řekla ČTK mluvčí ČEZ pro východní Čechy Šárka Lapáčková Beránková.

reklama