Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Čert a Mikuláš vyrazí do ulic. Jaké budou mít počasí? Předpověď na 5. prosince

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Kolem tlakové výše nad jihovýchodní Evropou k nám bude ve vyšších vrstvách atmosféry proudit teplý vzduch od jihozápadu, informuje portal.chmi.cz.

Počasí v noci (22-07): Jasno až polojasno, ojediněle mlhy, i mrznoucí. Místy zataženo nízkou oblačností, zejména v oblasti Českomoravské vrchoviny. Nejnižší teploty -1 až -5 °C, při vyjasnění a slabším větru až -7 °C. Mírný jihovýchodní až jižní vítr 3 až 7 m/s, místy nárazy kolem 15 m/s. V jihozápadní polovině Čech vítr slabý do 4 m/s. Tlaková tendence: setrvalý stav Rozptylové podmínky: dobré, v jihozápadní polovině Čech mírně nepříznivé Počasí přes den (07-24): Jasno až polojasno, ojediněle mlhy, i mrznoucí. Na západě Moravy a na Českomoravské vrchovině místy, jinde ojediněle zataženo nízkou oblačností. Nejvyšší teploty 0 až +4 °C, při nízké oblačností kolem -1 °C. Mírný jihovýchodní až jižní vítr 3 až 7 m/s, místy nárazy kolem 15 m/s. V jihozápadní polovině Čech vítr slabý do 4 m/s. Tlaková tendence: slabý pokles Rozptylové podmínky: dobré, v jihozápadní polovině Čech mírně nepříznivé

Témata:  počasí Mikuláš

Aktuálně se děje

21. května 2024 15:01

Rusko nečeká průlom od účasti Číny na konferenci o Ukrajině

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj žádá Západ, aby se více zapojil do konfliktu na Ukrajině z důvodu mimořádně nepříznivé situace ukrajinských jednotek na frontě. Na briefingu v Moskvě to v úterý prohlásil mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy