Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Deštivé počasí spláchlo Moravu a Slezsko. Napršelo i více než 40 milimetrů

Deštivé počasí, ilustrační fotografie.
Deštivé počasí, ilustrační fotografie.
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Na Moravě a ve Slezsku přes noc místy napršelo i více než 40 milimetrů srážek, informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v neděli ráno na sociální síti X. Dnes už by podle předpovědi pršet nemělo.

"Nejvíce srážek jsme zaznamenali na stanici Bukovinka (43,9 mm) a Město Albrechtice, Žáry (41,4 mm). Dle radarových odhadů mohlo ale na některých místech mimo srážkoměrnou síť spadnout i přes 50 mm," uvedli meteorologové na sociální síti. 

Hydrometeorologický ústav dnes ráno dodal, že srážky už od západu slábnou a doznívají na severu Moravy a ve Slezsku. V neděli má být oblačno až zataženo, přeháňky už hrozí jen ojediněle. K večeru bude ubývat oblačnosti. Nejvyšší teploty dosáhnout 24 stupňů. 

Ústav varoval před velmi vydatnými srážkami na východě, které způsobí kombinace bouřek a deště. Varování se týkalo zejména východní poloviny území. Podle předpovědi mohlo v extrémech spadnout až 70 milimetrů srážek. 

Meteorologové upozornili i na riziko lokálních záplav na níže položených místech v oblastech s vyšším nasycením půdy. Očekávalo se, že v ojedinělých případech dosáhnou některé vodní toky prvního, výjimečně i druhého stupně povodňové aktivity, a to převážně na území Vysočiny a na západě Jihomoravského kraje. 

Témata:  počasí déšť ČHMÚ

Aktuálně se děje

14. července 2024 9:31

Světoví politici reagují na atentát na Trumpa. Ozval se i Babiš či Rakušan

Politické rozdíly stranou – na atentát proti Donaldu Trumpovi reagovali zahraniční politici ze všech koutů světa. Vyjadřují zneklidnění a znechucení nad útokem, zároveň však úlevu nad tím, že je kandidát v pořádku. 

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy