Velmi silné srážky zaznamenala i stanice na Špindlerovce, kde dnes spadlo 101 litrů vody na metr čtvereční. Na Medvědíně nad Špindlerovým Mlýnem napršelo 47 litrů vody na metr čtvereční a na Labské boudě 63 litrů.

Ve Špindlerově Mlýně napršelo asi 20 litrů vody na metr čtverečný. Naplnila se tak výstraha meteorologů pro dnešek před vydatnými srážkami na severních horách Česka.

Hladina Úpy v Trutnově se nad hranici prvního povodňového stupně dostala dnes v 16:00 a po 19:00 přesáhla o jeden centimetr hranici druhého stupně, která činí 110 centimetrů. Dnes ráno byla Úpa v Trutnově asi na 30 centimetrech.

Déšť zvedl hladiny řek v Libereckém kraji, Smědá ve Višňové byla na 3. stupni

Dešťové přeháňky zvedly dnes hladiny řek i v Libereckém kraji. Smědá ve Višňové ve Frýdlantském výběžku na Liberecku byla několik hodin dokonce na třetím povodňovém stupni, škody ale velká voda nenapáchala. Zůstala v korytě řeky.

"Nahoře (na toku) je pokles na všech měřidlech a i u nás to vypadá, že už to kulminovalo," uvedl pro ČTK okolo 20:00 velitel dobrovolných hasičů z Višňové Lubomír Erban.

Smědá se podle údajů Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) ve Višňové dostala na třetí stupeň na 190 centimetrech před 17:00 a kulminovala na 198 centimetrech. Pod úroveň třetího stupně se vrátila v 19:50. Neprůjezdná je ale od 19:30 místní silnice třetí třídy z Boleslavi do Černous, "Tipuji, že tak dvě tři hodiny bude zavřená," dodal Erban. Zaplavení této silnice při zvednutí toku Smědé je obvyklé.

Na první povodňový stupeň se Labe ve Špindlerově Mlýně dostalo dnes v 13:00, kulminace nastala zhruba o tři hodiny později. Vodohospodáři postupně zvedli odtok z přehrady Labská ve Špindlerově Mlýně asi ze tří metrů krychlových na 34 metrů krychlových. Hladina vody v přehradě od rána stoupla asi o čtyři metry.