Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Letní počasí bude hrát všemi barvami. Tropy a slunce vystřídají silné bouřky

Bouřka, ilustrační fotografie.
Bouřka, ilustrační fotografie.
Foto: Pixabay

Potvrzeno. Tropickou epizodu v Česku ve středu zakončí bouřky. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v úterý rozšířil výstrahu před vysokými teplotami ve středních a jižních Čechách a přidal ji na Ostravsku. Nově také vydal varování před silnými či velmi silnými středečními bouřkami na celém území ČR. 

Už dnes mají v nižších polohách Čech a jižní a střední Moravy vystoupat odpolední teploty v přílivu teplého vzduchu od jihu nad 31 °C. "Ve středu se teploty nad 31 °C dostanou v severovýchodní polovině Čech, na severu a východě Moravy a v Moravskoslezském kraji. Teploty nad 34 °C jsou očekávány v Polabí, na jižní a střední Moravě a na Ostravsku," uvedli meteorologové na sociální síti X.

Počasí v Česku poté ve středu ovlivní od západu výrazné frontální rozhraní, na kterém se vyskytnou na západě silné, na ostatním území až velmi silné bouřky. Doprovázet je budou přívalové srážky s úhrny kolem 50, ojediněle i přes 70 milimetrů, nárazy větru o rychlosti až 90 kilometrů za hodinu a kroupy o velikosti kolem tří centimetrů. 

"Bouřková aktivita bude od západu slábnout, v Čechách odpoledne a večer, na Moravě a ve Slezsku během noci na čtvrtek, respektive čtvrtečního rána," dodal ústav. 

Témata:  počasí léto bouřky ČHMÚ

Související

Aktuálně se děje

23. července 2024 19:01

23. července 2024 10:23

Izrael nařídil obyvatelům Chán Júnisu na jihu Pásma Gazy další evakuaci

Izrael v pondělí nařídil obyvatelům Chán Júnisu na jihu Pásma Gazy další evakuaci. Údajně se mají schovat před „silovou operací“ proti Hamásu. Izraelský nálet v oblasti ještě téhož dne zabil několik desítek lidí. 

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy