Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Letní počasí představí své odstíny. ČHMÚ varuje před tropy i bouřkami

Bouřky, ilustrační fotografie
Bouřky, ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Česko v pátek opět zasáhnou bouřky, hydrometeorologický ústav prodloužil platnost příslušné výstrahy pro Čechy až do 20 hodin. Meteorologové zároveň varovali před vysokými teplotami během soboty. 

Páteční silné bouřky přinese studená fronta, která bude přes Česko postupovat k východu. Doprovázet je budou přívalové srážky s úhrny přes 30 milimetrů za hodinu, nárazy větru o rychlosti kolem 70 kilometrů za hodinu a kroupy o velikosti do dvou centimetrů. Už dnes vystoupí nejvyšší teploty ve středním Polabí a v Praze až na 32 °C.

S přílivem tropického vzduchu od jihu je třeba počítat i zítra. "Sobotní odpolední a podvečerní teploty budou na většině území s výjimkou části západních a severovýchodních Čech, části Českomoravské vrchoviny a severní Moravy a Slezska dosahovat až 33 °C," uvedli meteorologové na síti X.

V neděli přejde přes Česko další studená fronta, před kterou bude vrcholit příliv velmi teplého vzduchu. "Předpokládáme, že teploty vystoupí mimo západ Čech na 30 až 35 °C a během dne budou od západu s frontou postupovat přes naše území zesilující bouřky, které budou zejména ve východní polovině Čech, na Moravě a ve Slezsku i velmi silné s nárazy větru kolem 90 km/h, kroupami a úhrny kolem 40 mm, ojediněle i více," dodali meteorologové. 

Témata:  počasí léto bouřky ČHMÚ

Aktuálně se děje

14. července 2024 10:26

Netanjahu: Izrael zatím neví, jestli útok nepřežili velitelé Hamásu

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu na sobotní tiskové konferenci řekl, že stále není jasné, zdali se armádě při sobotním útoku v Pásmu Gazy podařilo zlikvidovat dva velitele militantního hnutí Hamás. Informoval o tom server Times of Israel

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy