Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Meteorologové kvůli vegetaci varují před nočním mrazem

Zimní mrazy, ilustrační fotografie.
Zimní mrazy, ilustrační fotografie.
Foto: Roman Veselý / INCORP images

Meteorologové dnes vydali výstrahu před mrazem ve vegetačním období, který místy udeří v noci ze středy na čtvrtek. Teploty klesnou až tři stupně pod nulu, upozornil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). 

"V noci na čtvrtek bude teplota především ve východních a severovýchodních Čechách, na Českomoravské vrchovině a na východě jižních Čech klesat na 0 až -3 °C," uvedli meteorologové s tím, že mráz může poškodit kvetoucí ovocné stromy, případně již vzešlou zeleninu.

Výstraha platí od půlnoci do 7:00 a týká se Královéhradeckého a Pardubického kraje, Vysočiny a okresů Dačice, Jindřichův Hradec, Soběslav, Tábor a Třeboň v Jihočeském, Jilemnice, Semily a Turnov v Libereckém, Boskovice a Tišnov v Jihomoravském a Mohelnice, Šumperk a Zábřeh v Olomouckém kraji. 

Témata:  počasí mráz ČHMÚ

Aktuálně se děje

25. května 2024 11:19

Borrell: EU si musí vybrat, jestli podpoří instituce prosazující právní stát, nebo Izrael

Evropská unie si bude muset vybrat mezi podporou mezinárodních institucí prosazujících zásady právního státu a podporou Izraele, prohlásil šéf evropské diplomacie Josep Borrell. Reagoval na rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora (ICJ), který Izraeli nařídil okamžité zastavení vojenské operace ve městě Rafah na jihu Pásma Gazy, uvedla agentura Reuters.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy