Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Meteorologové mění předpověď počasí. Mírní výstrahu

Bouřky, ilustrační fotografie
Bouřky, ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Meteorologové zmírnili výstrahu před bouřkami na dnešek. Silné bouřky čekají už jen v Plzeňském a Karlovarském kraji a jihozápadní části Jihočeského kraje.

Vyplývá to z dnes vydané výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Původně v sobotu ústav předpovídal na dnešek silné bouřky také ve Středočeském a Ústeckém kraji. Doba platnosti výstrahy zůstala stejná, tedy do dnešních 20:00.

Při bouřkách ve zmíněných regionech podle meteorologů spadne až 30 milimetrů srážek, tedy 30 litrů na metr čtvereční. Hrozí zatopení sklepů, podjezdů a podchodů, rozvodnění menších toků a také zásahy bleskem.

V předchozí výstraze ČHMÚ zmiňoval i možný výskyt krupobití, který už ale z aktuální předpovědi vypustil.

Témata:  bouřky počasí

Související

Aktuálně se děje

27. června 2026 19:52

Jak zvládnout extrémní víkendové počasí. Meteorologové nabízejí mnoho rad

Jak lépe zvládnout extrémní víkendové teploty? Jaké dopady očekávat a co dodržovat? Meteorologové již v pátek vydali seznam doporučení, kterými bude dobré se během volných dnů řídit. Připomeňme, že není vyloučeno, že padne absolutní český teplotní rekord. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy