Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Místo zimy 17 stupňů. Kdy už se počasí vzpamatuje a přijde sníh?

Zima, ilustrační fotografie
Zima, ilustrační fotografie
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Počasí v Česku v průběhu tohoto týdne lámalo jeden rekord za druhým. S tím je ale konec. Teploty se z rekordních 17 stupňů propadnou a ačkoliv do těch pravých zimních mají ještě daleko, místy se opět začne objevovat mráz. Kdy ale dorazí ta pravá zima?

Zlom přijde podle serveru AccuWeather během příštího týdne, kdy by se mělo ochladit na 7 stupňů. Poslední prosincový týden se ochladí ještě vícc a denní teploty se budou pohybovat kolem nuly. Rovněž se dočkáme větších mrazů a hustějšího sněžení.

To by mělo vydržet i v prvním lednovém týdnu, poté se ale opět oteplí. Teploty během dne vystoupají a na 4 stupně a ačkoliv budou v noci nadále klesat do mínusu, mělo by být jasné až polojasné počasí.

To vydrží až do poloviny ledna, kdy se začne zatahovat. V posledním lednovém týdnu se opět přižene hustější sněžení a nižší teploty, které ale na přelomu ledna a února opět stoupnou. A to až na 7 stupňů.

První dva únorové týdne se budou denní teploty pohybovat kolem 4 až 7 stupňů a přižene se déšť. Výraznějšího sněžení a ochlazení se pak opět dočkáme od poloviny měsíce, nevydrží ale dlouho. Poslední únorový týden se opět vyčasí.

Témata:  počasí EuroZprávy.cz

Aktuálně se děje

18. července 2024 13:01

Žijeme v době hluboké úzkosti. Mladí nemají na bydlení, varuje von der Leyenová

Ve svém hodinovém projevu před europoslanci zdůraznila dosavadní předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová, že současná doba je poznamenána hlubokou úzkostí. Upozornil na to server Politico

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy