Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Mrazivé noční počasí až do odvolání. Výstraha platí téměř pro celou zemi

Zimní mrazy, ilustrační foto.
Zimní mrazy, ilustrační foto.
Foto: Roman Veselý / INCORP images

Mrazivým počasím začne i nadcházející týden, do jehož začátku zbývá pár hodin. Teploty budou v noci klesat pod nulu téměř na celém území republiky, platí výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

"Očekává se mráz, který může poškodit vegetaci, zejména zeleninu, vinnou révu a ovocné stromy," uvedli meteorologové ve výstraze, která se týká celého území republiky s výjimkou Zlínského a části Jihomoravského kraje. Varování před nočními mrazy je platné až do odvolání.

U stromů lze použít ochranné přípravky proti promrznutí nebo klasické metody ošetření, jako je lehký postřik či orosování porostů drobnými vodními kapičkami v období záporných teplot, nebo dýmování, respektive zakuřování spalováním vlhkého rostlinného odpadu v bezprostřední blízkosti dřevin. Zeleninu a nízké rostliny je možné zakrýt světlou netkanou textilií, která může být ponechána i více dní až do odeznění ranních mrazů.

Témata:  počasí mráz ČHMÚ

Aktuálně se děje

22. května 2024 12:44

Litva označila plány Ruska v oblasti Baltského moře za eskalaci proti EU a NATO

Litevský ministr zahraničí Gabrielius Landsbergis označil plány Ruska na úpravu hranic svých teritoriálních vod v Baltském moři za eskalaci proti Severoatlantické alianci (NATO) a Evropské unii.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy