Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Na Česko se ženou silné bouřky, přívalový déšť a kroupy

Bouřka, ilustrační foto
Bouřka, ilustrační foto
Foto: Pixabay

V Česku se od rána objevují bouřky, které podle meteorologů ČHMÚ potrvají po celý zbytek dne. Výstraha na silné bouřky byla rozšířena na celé území republiky, přičemž lokálně se očekávají přívalové deště, silný vítr a kroupy.

Studená fronta přináší do Česka bouřlivé počasí, jak uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). V pátek byla původní výstraha vydaná pro většinu území s výjimkou severozápadu. V sobotu dopoledne však byla rozšířena na celé Česko.

Výstraha platí až do třetí hodiny ráno a experti varují před silnými bouřkami, které mohou přinést přívalové srážky až kolem 40 mm, nebo i více při opakovaných bouřkách. Meteorologové také upozorňují na hrozbu silného větru s nárazy kolem 70 km/h a krupobití.

Meteorologové již v pátek upozornili na možnost ranních lokálních bouřek, což bylo potvrzeno radarovými snímky. Kolem poledne se silné bouřky objevily zejména na jihu Čech, kde byla intenzivní blesková aktivita.

Témata:  počasí bouřky

Související

Aktuálně se děje

2. dubna 2026 14:05

Patrasová mezi lidmi umravňovala Slováčka. Tohle si hudebník mohl odpustit

Dáda Patrasová se k radosti fanoušků opět objevila na veřejnosti, ale ona sama by možná raději zůstala doma. Zaznělo totiž něco, co se jí vůbec nelíbilo. Dokonce jde o slova, která pronesl její manžel Felix Slováček. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy