reklama

V Karlovarském kraji jsou podle policie na některých místech zaplavené silnice a popadané stromy, řidiče vyzývá ke zvýšené opatrnosti. Hasiči stromy průběžné odklízejí. Policie v kraji zatím nemá hlášené dopravní nehody, řekla ČTK po 20:00 krajská policejní mluvčí Zuzana Týřová.

Z preventivních důvodů hasiči evakuovali děti z jednoho dětského tábora u Aše na Chebsku. "Preventivně se rozhodlo asi o 42 dětech, že se přemístí, asi na jednu noc. Nic jim nehrozí, ale je tam spoustu vody," uvedl mluvčí krajských hasičů Martin Kasal.

Bouřky zasáhly téměř celý kraj, škody způsobily podle mluvčí zejména v okrese Karlovy Vary. Aktuálně podle Týřové hasiči odklízejí popadané stromy například mezi obcí Pstruží a Pernink.

Kasal ČTK řekl, že hasiči zasahují na čtyřech desítkách míst po celém kraji. Situace je podle něj nejhorší asi v okolí Horního Slavkova a Lokte na Sokolovsku. "Odklízíme popadané stromy, které brání průjezdu na silnicích. Dále hasiči odčerpávají vodu ze sklepů, zejména na v katastru Aše," uvedl Kasal.

reklama