Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Nová výstraha meteorologů. Východ Česka zasáhnou silné bouřky

Bouřka, ilustrační foto
Bouřka, ilustrační foto
Foto: Pixabay

V neděli odpoledne a večer přejdou přes východní polovinu Česka silné bouřky, varují meteorologové. Napršet může až 30 litrů na metr čtvereční. Přívalový déšť může ojediněle rozvodnit malé toky, zatopit podjezdy a sklepy, píše se ve výstraze, kterou dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Výstraha s nízkým stupněm nebezpečí platí od nedělního poledne do půlnoci na pondělí. Meteorologové ji vyhlásili pro všechny kraje na Moravě a ve Slezsku, Vysočinu, Pardubický kraj, východní polovinu Jihočeského a Královéhradeckého kraje a také malou oblast na východě Středočeského kraje.

Bouřky s sebou přinese zvlněná studená fronta postupující k východu. "Nárazy větru mohou lámat větve stromů. Nebezpečí mohou představovat také kroupy a blesky," varoval ČHMÚ. Velmi opatrní by podle něj měli být řidiči.

Témata:  bouřky počasí ČHMÚ

Související

Aktuálně se děje

11. prosince 2025 8:25

Přiznání Sary Sandevy. Myslela si, že Prachař je "největší blbeček"

Jakub Prachař a Sara Sandeva dnes tvoří harmonický pár, ale byly doby, kdy jeden o druhém neměli úplně nejlepší povědomí. Sandeva přiznala, že si o partnerovi myslela, že je "největší blbeček". Proč?

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy