Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Počasí bude příští týden sychravé, místy zaprší

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Radek Sycha, EuroZprávy.cz

Počasí bude příští týden typicky podzimní. Oblačno až zataženo místy doplní déšť a teploty budou v průběhu týdne spíše klesat. Ukazuje to předpověď počasí Českého hydrometeorologického ústavu.

Předpověď na pondělí:

Polojasno až jasno, ráno a dopoledne místy mlhy. Později odpoledne a večer od jihozápadu přibývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 9 až 5 °C, v Čechách až 3 °C. Nejvyšší denní teploty 14 až 18 °C. Slabý jihozápadní vítr 1 až 4 m/s se bude měnit na jihovýchodní až východní.

Předpověď na úterý:

Oblačno až zataženo, místy přechodně polojasno. Ráno a dopoledne místy mlhy. Večer zejména v Čechách ojediněle déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty 10 až 6 °C, při zmenšené oblačnosti a slabším větru až 4 °C. Nejvyšší denní teploty 11 až 16 °C, při déletrvajícím svitu až 19 °C. Slabý, postupně místy mírný jihovýchodní až východní vítr 3 až 7 m/s.

Předpověď na středu:

Oblačno až zataženo, od jihozápadu s deštěm nebo přeháňkami. K večeru ubývání srážek a částečně i oblačnosti. Nejnižší noční teploty 13 až 9 °C. Nejvyšší denní teploty 11 až 15 °C, na jihovýchodě a východě kolem 16 °C. Mírný jihovýchodní vítr 3 až 7 m/s se bude měnit na jihozápadní až západní, a večer zeslábne.

Předpověď na čtvrtek:

Oblačno až zataženo, místy přechodně i polojasno. Místy občasný déšť nebo přeháňky. Ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 10 až 6 °C, při zmenšené oblačnosti až 4 °C. Nejvyšší denní teploty 12 až 16 °C. Slabý, během dne přechodně mírný jihozápadní až jižní vítr 2 až 6 m/s.

Vyhlídka počasí od pátku do neděle:

Oblačno až zataženo, místy přechodně i polojasno. Místy občasný déšť nebo přeháňky. Ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 12 až 7 °C, při zmenšené oblačnosti kolem 5 °C. Nejvyšší denní teploty 12 až 17 °C.

Témata:  počasí

Aktuálně se děje

14. července 2024 17:59

Hamás vzdal snahu o příměří v Gaze. Jednání s Izraelem končí

Konec války v Pásmu Gazy se opět oddálil. Palestinské militantní hnutí Hamás v neděli oznámilo, že se stahuje z vyjednávání o příměří, informoval web France24. Hamás konstatoval, že je připraven obnovit jednaní ve chvíli, kdy Izrael prokáže, že skutečně stojí o uzavření dohody. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy