Vyplývá to z předpovědi počasí Českého hydrometeorologického ústavu.

Předpověď na pondělí:

Převážně oblačno a místy přeháňky nebo bouřky, zejména v severozápadní polovině území. Během dne ubývání srážek i oblačnosti. K ránu ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 18 až 14 °C. Nejvyšší denní teploty 28 až 32 °C. Slabý, přes den mírný jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s, v bouřkách přechodně zesílí.

Předpověď na úterý:

Jasno až polojasno, k ránu ojediněle mlhy. Zejména v Čechách postupně přibývání oblačnosti od západu a místy přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty 18 až 14 °C. Nejvyšší denní teploty 29 až 33 °C, na západě kolem 28 °C. Slabý, přes den mírný jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s se bude v Čechách měnit na západní a v bouřkách přechodně zesílí.

Předpověď na středu:

Oblačno až polojasno a místy přeháňky nebo bouřky, zejména v Čechách. K ránu ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 19 až 15 °C. Nejvyšší denní teploty 27 až 31 °C, na jihovýchodě až 33 °C. Slabý proměnlivý vítr 1 až 4 m/s, v bouřkách přechodně zesílí.

Předpověď na čtvrtek:

Oblačno až polojasno a zejména odpoledne místy přeháňky nebo bouřky. Ráno ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 18 až 14 °C. Nejvyšší denní teploty 26 až 30 °C, na jihovýchodě až 32 °C. Slabý proměnlivý vítr 1 až 4 m/s, v bouřkách přechodně zesílí.

Vyhlídka počasí od pátku do neděle:

Oblačno až polojasno a místy přeháňky nebo bouřky, postupně ubývání srážek i oblačnosti. Ráno ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 18 až 13 °C. Nejvyšší denní teploty 26 až 31 °C.