Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Počasí: Českem se prohnaly silné bouřky, objevilo se několik supercel

Bouřka, ilustrační foto
Bouřka, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Českem se podle meteorologů z ČHMÚ přehnaly bouřky, které místy doprovázelo krupobití. Nejvyšší intenzity dosáhly na západě země, kde kroupy přesáhly velikost 2 cm.

"Podle předpovědi se objevují bouřky, nejčastěji s přívalovými srážkami a kroupami do 2 cm. Na západě Čech se vyskytly a vyskytují i silnější bouřky s kroupami přes 2 cm (Rakovnicko a Kladensko) nebo přívalovými srážkami i přes 50 mm/h (Karlovarsko)," uvedl na síti X ČHMÚ.

V Česku se navíc vyskytlo i několik supercel. "Jedna například na Kladensku na videu níže. Teď detekujeme pravděpodobnou supercelu na Hodonínsku. Pozor zejména na kroupy," dodali meteorologové.

Výstraha před silnými bouřkami dnes končí. V noci by mělo být oblačno až polojasno, ojediněle přeháňky, zpočátku i bouřky. K ránu se mohou objevit místy mlhy, zejména v Čechách.

Zítra bude většinou oblačno, místy se objeví přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty budou mezi 13 až 9 °C. Nejvyšší denní teploty vyrostou na 20 až 24 °C, na východě až 26 °C, v 1000 m na horách kolem 17 °C.

Témata:  bouřky

Aktuálně se děje

23. června 2024 12:46

Prezident Pavel apeloval na připomínání si historie

Prezident republiky Petr Pavel dnes zdůraznil, že lidé v Česku by si měli připomínat svoji historii a znát například činy odbojářů během druhé světové války. Prezident se v Miřeticích na Chrudimsku zúčastnil pietního aktu k 82. výročí vypálení a vyvraždění osady Ležáky. Podle prezidenta bylo v posledních letech věnováno více pozornosti Památníku Lidice než Památníku Ležáky.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy