Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Počasí: Meteorologové varovali. Česko zasáhnou tropy

Letní počasí, ilustrační foto
Letní počasí, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Česko má před sebou další epizodu tropického letního počasí. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v pondělí vydal výstrahy, v nichž varuje před vysokými úterními i středečními teplotami. Maxima mohou překročit až 34 stupňů. 

V úterý vystoupí odpolední teploty nad 31 °C v nižších polohách Čech a jižní a střední Moravy, ovšem o den později má být na některých místech ještě výrazně tepleji. 

"Ve středu se teploty nad 31 °C dostanou v severovýchodní polovině Čech, v oblasti Českomoravské vrchoviny, na severu a východě Moravy a v Moravskoslezském kraji. Teploty nad 34 °C jsou pak očekávány v Polabí a na jižní a střední Moravě," uvedli meteorologové na sociální síti X.

Ve středu bude přes Česko od západu přecházet výrazné frontální rozhraní, na kterém se vyskytnou silné až velmi silné bouřky, které budou doprovázet přívalové srážky, větší kroupy a nárazy větru. Ústav avizoval, že příslušnou výstrahu vydá v úterý a ve středu ji případně bude upřesňovat. 

Témata:  počasí léto bouřky ČHMÚ

Aktuálně se děje

14. července 2024 9:31

Světoví politici reagují na atentát na Trumpa. Ozval se i Babiš či Rakušan

Politické rozdíly stranou – na atentát proti Donaldu Trumpovi reagovali zahraniční politici ze všech koutů světa. Vyjadřují zneklidnění a znechucení nad útokem, zároveň však úlevu nad tím, že je kandidát v pořádku. 

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy