Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Počasí: Meteorologové varují. O víkendu hrozí tropy a bouřky

Bouřka, ilustrační foto
Bouřka, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Do Česka se během prodlouženého víkendu vrátí tropy a s nimi také bouřky. Vyplývá to z výstrah, které v pátek dopoledne zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Meteorologové varovali před sobotními teplotami nad 31 °C. 

Nejvyšších teplot v rámci celého území má být v sobotu dosaženo v Polabí a na jižní Moravě. "Za studenou frontou budou teploty od západu klesat. Odpoledne a večer bude v Čechách stoupat vlhkost a v kombinaci s vysokými teplotami budeme mít pocit dusna," uvedli meteorologové na sociální síti X.

V sobotu odpoledne a večer hrozí v Čechách při přechodu studené fronty bouřky, které mohou být ojediněle i silné. Budou je doprovázet přívalové srážky s úhrny kolem 35 mm za krátkou dobu, nárazy větru o rychlosti kolem 70 km/h a kroupy o velikosti do dvou centimetrů. Bouřky mají postupně od západu slábnout. 

Výstraha před vysokými teplotami bude platit od 11 do 19 hodin. Varování před bouřkami vstoupí v platnost v 15 hodin a potrvá do půlnoci na neděli. 

Témata:  počasí léto bouřky ČHMÚ

Aktuálně se děje

13. července 2024 17:32

13. července 2024 15:36

Izraelský útok v Gaze: Podle Hamásu nepřežilo více než 70 lidí

Desítky mrtvých si vyžádal sobotní útok ve městě Chán Júnis v Pásmu Gazy. Podle Hamásu byly zasaženy stany pro vysídlence, přičemž zemřelo 71 lidí a dalších 289 osob utrpělo zranění. Izraelci tvrdí, že cílili na vojenského velitele palestinského militantního hnutí Muhammada Dajfa. O tragické události informovala agentura AP či web France24

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy