Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Počasí: Meteorologové varují před bouřkami, problémy může způsobit vítr

Bouřka, ilustrační fotografie.
Bouřka, ilustrační fotografie.
Foto: Pixabay

Česko zítra zasáhnou další silné bouřky, varoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ve středeční výstraze. Kromě vydatného deště upozornili meteorologové na silný vítr, který bude bouřky doprovázet. 

"Ve čtvrtek očekáváme během odpoledne ojediněle tvorbu přeháněk a bouřek. Později odpoledne dorazí od jihozápadu na naše území pásmo silných bouřek, které bude během večera a počátku noci rychle postupovat k severovýchodu až východu," uvedli meteorologové na síti X.

Výstraha platí pro velkou část území ČR s výjimkou severní a severozápadní poloviny Čech a části jižní Moravy.

Meteorologové varují zejména před nárazy větru o rychlosti až 80 kilometrů za hodinu, které mohou vyvracet stromy nacházející se v podmáčeném terénu. V menší míře se objeví kroupy, spadnout může za krátkou dobu kolem 25 milimetrů srážek, které mohou lokálně zatopit níže položená místa a v silně nasycených oblastech rozvodnit menší toky. 

K aktuální hydrologické situaci ústav uvedl, že hladiny dříve zasažených vodních toků již poklesly pod první stupeň povodňové aktivity, případně poklesnou během středy.

Témata:  počasí bouřky ČHMÚ

Aktuálně se děje

14. června 2024 10:44

Zemřela česká zpěvačka Victoria Vera Blyth alias Victoria Velvet. V Turecku ji zastřelil manžel

V turecké Ankaře zemřela česká zpěvačka Victoria, známá také jako Victoria Vera Blyth. Bylo jí 40 let. Z její vraždy je podezřelý manžel David Thomas Blyth, který poté spáchal sebevraždu. Upozornil na to server Seznam Zprávy.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy