Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Počasí na čtvrtek 19. prosince. Pozor, přižene se silný vítr

Mraky
Mraky
Foto: Pixabay

Oblast vyššího tlaku vzduchu ustoupí ze střední Evropy k východu a na naše území zesílí příliv teplého vzduchu od jihozápadu až jihu, zejména ve vyšších vrstvách atmosféry, uvedl portal.chmi.cz.

Počasí v noci (22-07): Většinou zataženo nízkou oblačností nebo mlhy, ojediněle mrholení. Na horách a zpočátku místy i jinde polojasno, zejména v Čechách. Nejnižší teploty 4 až 0 °C, na východě místy kolem 6 °C. Slabý jihovýchodní nebo proměnlivý vítr 1 až 4 m/s. Tlaková tendence: slabý vzestup, postupně setrvalý stav Rozptylové podmínky: mírně nepříznivé Počasí přes den (07-24): Většinou zataženo, místy mlhy a ojediněle mrholení. Na horách a postupně na východě území místy, jinde jen ojediněle polojasno. Nejvyšší teploty 4 až 8 °C, při zmenšené oblačnosti, zejména na východě, kolem 12 °C. Slabý jihovýchodní nebo proměnlivý vítr 1 až 4 m/s. V severovýchodní polovině území postupně čerstvý jihovýchodní až jižní vítr 4 až 9 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, na horách kolem 20 m/s (70 km/h). Tlaková tendence: slabý, postupně mírný pokles Rozptylové podmínky: mírně nepříznivé, během dne v severovýchodní polovině území převážně dobré

Témata:  počasí

Související

Aktuálně se děje

8. října 2025 9:04

Tatiana Dyková vynechala divadlo. Řekla, zda je ohrožena její další účast ve StarDance

StarDance má letos jinou podobu, takže se vůbec poprvé mohli vrátit na parket úspěšní účastníci dosavadních řad. Nabídku České televize přijala i Tatiana Dyková, dokonce už během šňůry jednou triumfovala. Nyní ale vyvstala otázka ohledně její další účasti. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy