Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Počasí na čtvrtek 19. prosince. Pozor, přižene se silný vítr

Mraky
Mraky
Foto: Pixabay

Oblast vyššího tlaku vzduchu ustoupí ze střední Evropy k východu a na naše území zesílí příliv teplého vzduchu od jihozápadu až jihu, zejména ve vyšších vrstvách atmosféry, uvedl portal.chmi.cz.

Počasí v noci (22-07): Většinou zataženo nízkou oblačností nebo mlhy, ojediněle mrholení. Na horách a zpočátku místy i jinde polojasno, zejména v Čechách. Nejnižší teploty 4 až 0 °C, na východě místy kolem 6 °C. Slabý jihovýchodní nebo proměnlivý vítr 1 až 4 m/s. Tlaková tendence: slabý vzestup, postupně setrvalý stav Rozptylové podmínky: mírně nepříznivé Počasí přes den (07-24): Většinou zataženo, místy mlhy a ojediněle mrholení. Na horách a postupně na východě území místy, jinde jen ojediněle polojasno. Nejvyšší teploty 4 až 8 °C, při zmenšené oblačnosti, zejména na východě, kolem 12 °C. Slabý jihovýchodní nebo proměnlivý vítr 1 až 4 m/s. V severovýchodní polovině území postupně čerstvý jihovýchodní až jižní vítr 4 až 9 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, na horách kolem 20 m/s (70 km/h). Tlaková tendence: slabý, postupně mírný pokles Rozptylové podmínky: mírně nepříznivé, během dne v severovýchodní polovině území převážně dobré

Témata:  počasí

Aktuálně se děje

17. května 2024 19:50

Třináct zemí vyzvalo Izrael, aby neprováděl rozsáhlou ofenzivu ve městě Rafáh

Třináct zemí, včetně sedmi členů Evropské unie, vyzvalo Izrael, aby neprováděl rozsáhlou ofenzivu ve městě Rafáh na jihu Pásma Gazy a umožnil dovoz humanitární pomoci na toto palestinské území přes všechny dostupné přechody. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy