reklama

Výstraha platí od dnešního do sobotního poledne, informoval Český hydrometeorologický ústav.

Kvůli vydatnému dešti hrozí hlavně problémy v dopravě - přes silnice může odtékat voda, řidiči se musejí připravit na sníženou viditelnost i riziko aquaplaningu. "Za deště je třeba snížit rychlost jízdy autem a jet velmi opatrně," upozornili meteorologové.

Uplynulé slunečné dny s téměř letními teplotami dnes vystřídalo ochlazení a déšť. Sychravé počasí zřejmě bude pokračovat celý prodloužený víkend, poté se začne pozvolna oteplovat, má ubývat mraků i srážek.

Předpověď na sobotu (00-24):
Převážně zataženo s deštěm, místy trvalým a vydatným. Na Šumavě v polohách nad 1000 m srážky smíšené nebo sněhové. Později odpoledne a večer místy ubývání srážek. Nejnižší noční teploty 12 až 8 °C, v jihozápadní polovině kolem 6 °C. Nejvyšší denní teploty 7 až 11 °C, na východě a severovýchodě místy až 14 °C. Mírný západní až severozápadní vítr 3 až 7 m/s, uvedl portal.chmi.cz.

Předpověď na neděli (00-24):
Zataženo až oblačno, místy déšť nebo přeháňky. V polohách nad 1100 m srážky smíšené nebo i sněhové. Nejnižší noční teploty 7 až 3 °C. Nejvyšší denní teploty 8 až 12 °C. Mírný jihozápadní vítr 3 až 7 m/s.

Předpověď na pondělí (00-24):
Oblačno až zataženo, místy déšť nebo přeháňky. Místy přechodně i polojasno. Nejnižší noční teploty 7 až 3 °C. Nejvyšší denní teploty 10 až 15 °C. Mírný jihozápadní vítr 3 až 7 m/s.

reklama