Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Počasí na středu 18. prosince. Teploty dál porostou, zima se odkládá

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Brázda nízkého tlaku vzduchu bude postupovat ze západní přes střední Evropu k východu a bude se vyplňovat. Za ní se k nám bude rozšiřovat výběžek vyššího tlaku vzduchu od jihu, uvedl portal.chmi.cz.

Počasí v noci (22-07): Převážně polojasno, místy zataženo nízkou oblačností nebo mlhy. Nejnižší teploty 4 až 0 °C, při mírném větru kolem 7 °C. Slabý jihovýchodní nebo proměnlivý vítr 1 až 4 m/s, na severu a východě mírný jižní až jihozápadní vítr 3 až 6 m/s.

Tlaková tendence: slabý, postupně mírný vzestup Rozptylové podmínky: převážně mírně nepříznivé Počasí přes den (07-24): Převážně polojasno, v Čechách od západu přechodně oblačno až zataženo a na severozápadě a severu ojediněle slabý déšť. Zpočátku místy, zejména na Moravě, mlhy nebo zataženo nízkou oblačností, která se ojediněle udrží po celý den. Večer přibývání mlh a nízké oblačnosti. Nejvyšší teploty 10 až 14 °C, při déletrvající nízké oblačnosti nebo mlze kolem 6 °C. Slabý jihozápadní nebo proměnlivý vítr 1 až 4 m/s, na severovýchodě ráno a přes den vítr mírný 3 až 6 m/s.

Tlaková tendence: mírný, později slabý vzestup Rozptylové podmínky: mírně nepříznivé, přes den přechodně místy až dobré

Témata:  počasí

Aktuálně se děje

21. května 2024 15:01

Rusko nečeká průlom od účasti Číny na konferenci o Ukrajině

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj žádá Západ, aby se více zapojil do konfliktu na Ukrajině z důvodu mimořádně nepříznivé situace ukrajinských jednotek na frontě. Na briefingu v Moskvě to v úterý prohlásil mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy