Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Počasí o víkendu: Tropy se nevrátí, slunce ale vykoukne

Letní příroda
Letní příroda
Foto: Roman Veselý / INCORP images

Teploty se během víkendu budou pohybovat kolem 20 stupňů, uvedl ČHMÚ.cz.

Předpověď na sobotu:

Přes den polojasno až skoro jasno, během dne přechodně až oblačno, ojediněle přeháňky, zejména na horách na severu. Na severu a východě zpočátku až zataženo a doznívání srážek. K večeru vyjasňování. Nejnižší noční teploty 15 až 11 °C, v jihozápadní polovině Čech 11 až 7 °C. Nejvyšší denní teploty 18 až 22 °C, na jihu Moravy až 24 °C, v 1000 m na horách kolem 13 °C. Slabý proměnlivý, na Moravě a ve Slezsku místy mírný severozápadní až severní vítr 2 až 6 m/s, večer zeslábne.

Předpověď na neděli:

Polojasno až skoro jasno. Ráno ojediněle mlhy a na severovýchodě nízká oblačnost. Nejnižší noční teploty 11 až 7 °C, v údolích ojediněle až 5 °C. Nejvyšší denní teploty 20 až 24 °C, na jihovýchodě až 26 °C. Slabý proměnlivý, během dne východní až severovýchodní vítr do 4 m/s.

Témata:  počasí léto

Související

Aktuálně se děje

5. září 2025 18:01

5. září 2025 15:24

5. září 2025 10:14

4. září 2025 19:43

Nečekaný dopad levnějších pohonných hmot. Pomohly srazit inflaci

Míra inflace v Česku činila v srpnu v meziročním vyjádření 2,5 procenta, vyplývá z předběžného údaje, který ČSÚ zveřejnil dnes. Růst hladiny spotřebitelských cen se tak shoduje s odhadem analytiků, zaostává však za předpokladem České národní banky. Ta ve své aktuální prognózy počítala se srpnovou inflací 2,7 procenta.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy