Dnes odpoledne a v noci na sobotu se bouřky objeví zejména v severozápadní části Čech, později se rozšíří i na další oblasti. Tyto bouřky budou doprovázeny větrnými nárazy dosahujícími až 90 kilometrů za hodinu, kroupami velkými až tři centimetry a srážkami s celkovým úhrnem kolem 40 milimetrů.

"V sobotu později odpoledne, večer a v noci na neděli 27. srpna se opět místy očekávají velmi silné bouřky. Ty budou doprovázeny zejména výraznými přívalovými srážkami okolo 50 milimetrů, při opakovaných bouřkách může být srážkový úhrn i vyšší – až přes 70 milimetrů," uvedli meteorologové.

"Kromě toho se očekávají kroupy o průměru více než tři centimetry a větrné nárazy o rychlosti až 90 kilometrů za hodinu," dodali. Bouřky na severozápadě budou pravděpodobně slabší.

Vzhledem k intenzivním srážkám hrozí místní přívalové povodně. Hladiny řek by mohly výrazně stoupat, zejména během noci na neděli. Tato situace se týká zejména pásma od jižních Čech přes Českomoravskou vrchovinu až po severní horské oblasti.