Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Počasí: V části země mohou udeřit bouřky, varují meteorologové

Bouřka, ilustrační fotografie.
Bouřka, ilustrační fotografie.
Foto: Pixabay

V jihovýchodní polovině Česka hrozí výjimečně i dnes silné bouřky. Hydrometeorologický ústav ponechal časovou i územní platnost výstrahy s nízkým stupněm nebezpečí. V bouřkách hrozí přívalové srážky a krupobití, zesílí také vítr. 

Podle meteorologů se bude ve střední Evropě vlnit studená fronta, přičemž na jihu a východě země bude odpoledne a večer dost energie pro vznik přeháněk a bouřek. Ojediněle se tak mohou vytvářet i supercelární bouře. 

"Mohly by je doprovázet kroupy většinou do 2 cm, nárazy větru kolem 70 km/h a přívalový déšť s intenzitou kolem 30 milimetrů za hodinu," uvedli meteorologové s tím, že na vývoj mohou reagovat vydáním dalších výstrah. 

Ústav upozornil, že některé oblasti, hlavně Beskydy a Javorníky, jsou nadále poměrně silně nasyceny vodou. Existuje tam nebezpečí vyvrácení stromů při silnějších nárazech větru či krátkodobého zatopení níže položených míst.

"Během večera bude bouřková aktivita slábnout a další přeháňky a bouřky očekáváme od jihozápadu zítra v pozdějších odpoledních a večerních hodinách. Případné vydání výstrahy na toto období budeme řešit zítra dopoledne," dodali meteorologové. 

Témata:  počasí bouřky ČHMÚ

Aktuálně se děje

15. června 2024 16:40

Scholz nepovažuje Putinovy mírové návrhy za věrohodné

Země skupiny G7 se na červnové schůzce nezabývaly řešením války na Ukrajině. Podle německého kancléře Olafa Scholze je totiž zřejmé, že ruský prezident Vladimir Putin nemyslí své mírové návrhy vážně. Na Scholzovo vyjádření upozornila agentura Reuters.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy